BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

YÜKSEK YANGIN DAYANIMINA SAHİP DUVAR VE TAVAN SİSTEMLERİ

KNAUF

Knauf yüksek yangın dayanımını, A1 sınıfı yanmaz malzemeyle birleştirerek duvar, tavan ve şaft sistemlerinde uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı kazandıran Flameboard® ürününü sunuyor.

Yaşam alanlarını yangına karşı koruma altına alabilmek için özel teknolojiyle üretilen yangın sistemlerinden yararlanmak gerekiyor. Bu farkındalıkla Knauf tarafından son teknoloji kullanılarak geliştirilen Flameboard®, yüksek yangın dayanımını A1 sınıfı yanmaz malzemeyle birleştirerek duvar, tavan ve şaft sistemlerinde uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı kazandırıyor. Geleneksel sistemlere göre işçilik maliyetini azaltan Flameboard®, pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm iç alanlarda kullanılabiliyor. Yüksek yangın dayanımına sahip A1 sınıfı özel Alçıpan® olan Flameboard®, duvar, tavan ve şaft sistemleri yangın testleri esnasında gösterdiği düşük büzüşme özelliği sayesinde, herhangi başka bir yalıtım malzemesi kullanmadan 2 saat yangın dayanımını kolaylıkla sağlıyor. Flameboard®, TS EN 15283-1 e uygun olarak tip GM-FR olarak üretiliyor. Bu standarda göre üretilen plakalar arasında en düşük ısı iletkenlik değerine (0,23 W/mK) sahip plakalardan biridir. Her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard®, pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda kullanılabiliyor.

PROFESYONELLERİN PASİF YANGIN DAYANIM SİSTEMLERİ İÇİN TERCİHİ

Tüm kuru yapı sistemlerinde, özellikle yüksek yangın dayanımı talep edilen iç cephe uygulamalarında kullanıma uygunluğuyla ön plana çıkan Flameboard® duvar, tavan ve şaft sistemlerinde yapı profesyonellerinin tercihi oluyor. Flameboard® duvar sistemleri, 2 saat yangın dayanımını, her iki yüzünde tek kat Flameboard® kullanarak, 10 cm kalınlıkta ve sadece 45 kg/m2 ağırlıktaki hafif duvar sistemleri ile sağlayabiliyor. Şaft duvarlarında ise her iki yönden 2 saat yangın dayanımı sağlayan özelliği ile öne çıkmaktadır. Ayrıca asma tavanlarda 2 saat yangın dayanımı da sağlıyor. Flameboard® sistemleri, yangın dayanım sürelerini herhangi başka bir yalıtım malzemesi kullanmadan sağlıyor.

Yüksek yüzey kalitesi ile pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda rahatlıkla uygulanabilen Flameboard®, Knauf’un sunduğu diğer sistem çözümleri gibi tüm ihtiyaçlara kolayca çözüm oluyor.