BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

YENİLENEN BAYER GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Küresel sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanında hizmet veren Bayer Genel Müdürlük Binasında Arı Yangın firması yangın pompa grubu ve sulu söndürme sistemleri ile yer aldı.

150 yılı aşkın geçmişi ile temel olarak sağlık ve tarımla ilgili yaşam bilimi alanlarında uzmanlaşmış olan dünya çapında bir inovasyon şirketi olan Bayer, Türkiye’de 1954 yılından beri faaliyet gösteriyor. Küresel sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanında hizmet veren Bayer, Türkiye’de ciddi yatırımlar yapmaya hızla devam ediyor. Bayer; insan, hayvan ve bitki sağlığına yönelik ürünler ve çözümlerde kullanılacak yeni moleküller geliştirerek, 100.000’den fazla çalışanıyla genel merkezi Almanya’da bulunan, alt grupları Pharmaceuticals, Consumer Health ve Crop Science ile dünyanın lider şirketleri arasında yer alıyor.

Yenilikçi, araştırmacı bir şirket olarak, bilimsel ve teknik uzmanlığını sürekli olarak geliştiren ve çalışma koşullarını mümkün olduğunca iyi hale getirmek; çalışanların yetenek ve deneyimlerinden yarar sağlamak en önemli hedefleri arasında yer alan Bayer’in Ümraniye’de bulunan genel müdürlük binası yenilendi. Mevcut ofis yapısında mimarinin tamamen yeniden sorgulandığı Bayer Genel Müdürlük Binasında Arı Yangın firması yangın pompa grubu ve sulu söndürme sistemleri ile yer aldı.

Bayer Türkiye Genel Müdürlük Binası’nda Kullanılan Arı Yangın Ürünleri

Pompa grubunda Arı Yangın’ın temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 750 GPM 130 PSI, 100 HP motor, 2950 RPM değerlerinde yatay tip bölünebilir gövdeli elektrikli yangın pompası kullanıldı. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 7,5 GPM 140 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edildi. Sistemde iki adet elektrikli pompa bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları kullanıldı. Sulu söndürme sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, yükselen milli vana ve sprinklerler de Arı Yangın’ın temsilcisi olduğu Reliable markasına ait ürünler ile temin edildi. Reliable markasını diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği AR-GE’ye verdiği önemdir. Firma bu özelliği sayesinde her projeye uygun sprinklerler üretimini gerçekleştirebiliyor, ürün yelpazesinin çok geniş tutabiliyor ve her projede tercih edilen markaların başında yer alıyor. Arı Yangın A.Ş. dünya çapında firmalar ile yaptığı mümessillik anlaşmaları sayesinde kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile sunuyor. Tüm sistemlerin devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yerine getiriliyor.