BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

YENİ NESİL YANGIN ALGILAMA SANTRALLERİ

Panasonic, yanlış alarm vermeden erken ve güvenli algılama sağlayan, ileri öğrenme işlevleriyle gerçeğe en uygun alarm algoritmasını uyarlayan yangın alarm sistemleri sunuyor.

Bugün binalar için önlenebilir felaketlerin başında yangınlar geliyor. Olası yangınlar için binalarda Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği gereği, yangın algılama sistemleri kurulması ise zorunlu. Bu noktada güvenilir sistemleri tercih etmek önem taşıyor. EBL512 G3 ve EBL128 model yangın algılama santralleri, güçlü Panasonic teknolojisini yansıtıyor. EN54 Standartlarını karşılayan yeni nesil yangın alarm sistemleri, binalara güven katıyor.

Yanlış Alarm Vermeden Erken ve Güvenli Algılama

Ortama uyum sağlayan dedektörlerle birlikte çalışan benzersiz işlevsellik, kendini uyarlama ve interaktif olma özellikleriyle Panasonic EBL512 G3 ve EBL128 model yangın algılama santralleri tüm binalar için uygun. Sistemdeki ayrı ayrı her bir analog duman dedektörü çevreye uyum sağlıyor. Her bir analog dedektörün hassasiyeti, kendisinde meydana gelen kontaminasyona ya da partiküllere rağmen sabit kalıyor. Uzun vadeli değişiklikler, örneğin için için yanan bir ateşin kısa vadeli değişikliklerinden ayrılıyor çünkü akıllı alarm, için için yanan ateşleri algılamak üzere özel algoritma kuruyor. Ürünlerin, kendini uyarlama işlevi, elektroniklerdeki ve algılama haznesindeki doğru normal koşuldan her türlü sapmayı algılıyor. 440x dedektörleriyle ileri öğrenme işlevi sayesinde ise dedektörler gerçek çevreye en uygun alarm algoritmasını uyarlıyor. Uyarlama işlevi, gerçek bir yangının algılanmasında güvenilirliği artırmak için sistemdeki bir, iki ya da daha fazla sayıdaki dedektörden alınan bilgileri kullanıyor. Son teknoloji dedektörler; kontrol ve gösterge paneli donanımına, tesis duman oluşumu ve/ya da ısı değişiklikleri hakkında doğru ve gürültüsüz bilgi veriyor. Ayrıca dedektörler, manuel çağrı noktaları ve bağımsız programlanabilir, kişiye özel belirli işlevler için genel giriş ve çıkış birimleri COM devrelerine bağlanabiliyor.