BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

UYKUDAYKEN YANGINDAN NASIL KORUNULUR?

MAVİLİ ELEKTRONİK A.Ş.

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, santrallerden gelen yangın alarmının sesli ve ışıklı bildirimini sağlamak için kullanılıyor.

Otel odaları, yatakhaneler, yurtlar, misafirhaneler gibi insanların uyumak için kullandığı mahallerde olası bir yangın tehdidi karşısında konukların uyandırılması hayati önem taşıyor. Bu sebeple uyarıcıların mahalin kullanım amacına uygun projelendirilmesi gerekiyor. Uyarıcı olarak tercih edilen soket altı siren / flaşörlü sirenlerin projelendirmesinde, mahal özelliklerine göre yangın alarm ses seviyesinin en az 65dB(A) olmasına veya ortamda 30 saniyeden daha uzun süren bir gürültü söz konusuysa bu gürültüden 10dB(A) daha yüksek olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Verilen sesli alarmın herkes tarafından duyulabilmesi için 500Hz ile 2000Hz frekans aralığında olmasına ve yangın alarm ses seviyesinin insanların bulunabildiği noktalarda 120dB(A)’i geçmeyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle uyuyan insanların uyandırılması amaçlandığında yangın alarm ses seviyesi yatak ucunda en az 75dB(A) olmalıdır.

Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda Mavili Elektronik A.Ş. 32 yılı geçen sektör tecrübesi ile söz konusu iç mekânlarda kullanılması adına Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler’i üretiyor. Bu ürünler, santrallerden gelen yangın alarmının sesli veya sesli ve ışıklı bildirimini sağlıyor. Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler EN54-14 Standardına uygundur. Ürünün geliştirilmesinde yangın ikazının sesli olarak mahalde verilebilmesi için aranan özelliklere dikkat ediliyor.

Maxlogic & Mavigard serisi akıllı adresli yangın alarm dedektörleri ile uyum içerisindeki Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler; VIP haberleşme protokolü ile çalışıyor. Üstün çalışma performanslı bu ürünler, adresli dedektörlerin altına takıldığından kolay montajlanan estetik tasarıma sahip.

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, enerjisini çevrim hattından alıyor. EN 54-3 ve EN 54-23 standardına uygun olarak yüzey montaj teknolojisiyle üretiliyor. Sebep-sonuç senaryolarında çalışacak şekilde programlanabilen soket altı siren / flaşörlü sirenlerin 8 adet ton seçeneği ve ses yükseklik kontrolü bulunuyor. 1 Hz flaş hızı ve Yüksek 85dB ± 6dB / Düşük 75dB ± 6db ses şiddeti ürünün performansı açısından dikkat çekici özellikleri arasındadır. Çalışma sıcaklığı -10°C – +55°C arasında olan Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler, IP 21C koruma sınıfında yer alıyor.

Maxlogic Akıllı Adresli Çevrimden Beslemeli Soket Altı Siren / Flaşörlü Sirenler yangın olayını önceden bildirerek, can ve mal güvenliğini sağlamada oldukça önemli bir rolü üstleniyor.

Mavili Elektronik A.Ş. sektör tecrübesi ve ihtiyacı doğru şekilde tanımlayan, buna yönelik çözümler üreten teknik altyapısı sayesinde kullanıcılarına uykularında da güvende hissettirmeyi hedefliyor.