BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Rönesans Maltepe Piazza Projesi Yangın Güvenlik Çözümleri

ARI YANGIN

Rönesans Maltepe projesinde; 220 adet ofis, 230 adet konut ve AVM yer alıyor. Karma kullanım özelliğiyle bölgede yeni bir merkez olan Piazza projesinde 55.000 m² alana sahip dünyaca ünlü markaların bulunduğu AVM ve 20 katlı 34.000 m² kapalı alana sahip ofis bloğu da bulunuyor.

230 adet rezidans daireden oluşan projede açık havuz, sosyal donatı alanları ve AVM bölümüne direkt geçiş imkanına sahip proje İstanbul Anadolu Yakası’nın Maltepe ilçesindeki merkezi lokasyonu ile ön plana çıkıyor.

Rönesans Maltepe Piazza projesinde tercih edilen Arı Yangın Sulu Söndürme Sistemleri’nde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, kuru alarm vanası, deluge (baskın) alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmış. Özellikle projede kullanılan Reliable marka gizli kapaklı tip sprinklerler ile projeye hem teknik hem görsel olarak ayrı bir önem kazandırmış.

Reliable gizli tip sprinkleri rakiplerinden ayıran en önemli özelliği deflektör mekanizmasının hareketli olması ve bu sayede asma tavan içine su doldurma riskini ortadan kaldırmasıdır.