BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

İZMİR BURUNCUK TÜNELİ YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMİ DEVREYE ALINDI

BTS YANGIN GÜVENLİK

Kuzey Ege Otoyolu İzmir Buruncuk Tünelinde Doğrusal ve Noktasal Yangın Algılama İhbar Sistemi, BTS yangın teknik ekibince devreye alınıp işletmeye teslim edildi.

05 Nisan 2017 tarihinde temelleri atılan, bölgenin en önemli deniz ticareti, sanayii ve turizm merkezlerine ulaşım mesafesini önemli ölçüde azaltan Kuzey Ege Otoyolu geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Akıllı ulaşım sistemleri ile donatılan otoyolun üzerinde bulunan Buruncak Tüneli’nin yangın algılama ve ihbar sistemi BTS tarafından gerçekleştirildi. BTS projede Tyco Zettler Noktasal yangın algılama ve Bandweaver FireLaser DTS fiber optik doğrusal yangın algılama sistemleri kullandı.

Yangın güvenliği için gerekli tüm teknik donanıma sahip olan Buruncak Tüneli’nde olası bir yangın erkenden tespit edilerek tünel içindeki insanların tahliyesi güvenli bir şekilde sağlanacaktır.