BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ ALANINDA ARANAN ÇÖZÜM ORTAĞI: ELEKTROMAKS

ELEKTROMAKS

Elektromaks Elektronik Güvenlik Sistemleri Satış Müdürü Canan Sönmez: “Yüksek kalite, uygun fiyat ve üst düzey hizmet anlayışını tüm çalışma sisteminde uygulamayı ilke edinen firmamız, ülke çapında geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin pek çok bankası da dahil olmak üzere önemli kuruluşlarına hizmet veriyoruz ve proje uygulamalarında sektörün en önemli çözüm ortaklarındanız.”

Röportaj: Deniz Güldal

Güvenlik sistemleri alanında sunulan çözümleri hangi parametrelerle değerlendirmek gerekir?

Ev ve iş yerleri için olmazsa olmaz iç mekan güvenlik sistemidir. Alarm sistemleri, diğer sistemler ile entegre bir şekilde çalışabilir. Alarm sistemlerinde ihtiyaca göre, farklı dedektör teknolojileri ile farklı sistemler kurulabilir. Güvenlik sistemleri her türlü acil durumda gerekli müdahalenin en kısa sürede yapılabilmesi için ilgili birimleri haberdar ederek yardımın aboneye ulaşmasını sağlamalıdır. Konut ve şirketlerde beklenmeyen tehditlere karşı; hırsızlık, su baskını, doğal gaz kaçağı gibi durumlar için kullanılan hırsız alarm sistemleri yaşam ve çalışma alanlarındaki can ve mal güvenliğinin maksimum düzeyde korunmasını sağlar.

BİRDEN FAZLA GÜVENLİK ÇÖZÜMÜ

Ev ve işyerlerinin güvenliği için, en gelişmiş ve en güvenilir kablolu ve kablosuz hırsız alarm sistemleri, istenirse çözüme uygun diğer elektronik algılama ve otomasyon sistemlerine entegre edilerek tesis edilir. Hırsız alarm sistemleri, korunacak mekanlarda; can ve mal güvenliğinin temini için birden fazla sistem çözümü ile projelendirilebilir.

Örneğin; bahçe duvar ve çitleri ile çevrilmiş müstakil bir evde güvenlik çözümü, çevre güvenlik sistemi kullanılarak projelendirilir, korunacak mekanın daire veya ofis olması durumunda ise, evin/ofisin içinde uygun güvenlik sensörleri kullanılarak çözüme ulaşılabilir.

Hırsız alarm sistemleri, can ve mal güvenliğinin yanı sıra konfor ve kolaylık içerecek şekilde; uzaktan erişim, cep telefonu ile kontrol, akıllı paneller kullanılarak ev otomasyonu; havalandırma, ısıtma, soğutma, perde/elektrikli kepenk kontrolü, havuz alarmı, su baskını ve algılama entegrasyonları sağlar. Belirlenen ihtiyaçlar ışığında detaylı projeler hazırlanmalı ardından doğru ürün seçimi ve doğru proje uygulamaları ile sonuca ulaşılmalıdır.

Sunduğunuz avantajlar ve sizi diğer firmalardan ayıran özelliğiniz nedir?

Elektromaks Elektronik Güvenlik Sistemleri olarak, 1998’den beri dünyanın önde gelen elektronik güvenlik markalarının distribütörlüğünü yapıyoruz. Yüksek kalite, uygun fiyat ve üst düzey hizmet anlayışını tüm çalışma sisteminde uygulamayı ilke edinen firmamız, ülke çapında geniş bir dağıtım ağına sahiptir. Bunun yanı sıra bankalar dahil Türkiye’nin önemli kuruluşlarına hizmet veriyoruz ve proje uygulamalarında da sektörün en önemli çözüm ortaklarındanız.

Elektromaks güvenlik sektörüne öncülük etmekle beraber, bayilerine verdiği teknik eğitimlerle bilinçli ve doğru montaj yapılmasını sağlamayı ilke edinmiş ender firmalardan biridir.

Güvenlik sistemi kurulumunda ihtiyaca göre sağladığınız hizmetler nedir?

MAXİS Alarm İzleme Merkezi, Akıllı Ev Sistemleri, Müze Güvenlik Sistemleri, Hasta ve Bebek Takip Sistemleri, HGS Otopark Sistemleri, Turnike Geçiş Sistemleri, Çevre Güvenlik Sistemleri, Biometrik Yüz Tanıma Sistemleri, Yangın Söndürme Sistemleri, Anons ve Seslendirme Sistemleri gibi sistemleri ihtiyaca göre belirleyerek uygun çözümler sunuyoruz.

UCUZ MALLARA OLAN YÖNELMEYİ KAYGIYLA İZLİYORUZ

2019 yılı sizin için nasıl geçti ve 2020 hedeflerinizden bahseder misiniz?

Ekonomide yaşanan sıkıntılardan dolayı bazı firmaların ucuz mallara yönelmesini kaygıyla izlemekte ve bunun asla bir çözüm olmadığını söylemek isterim. Bizim her zaman belirttiğimiz gibi dünyada hiçbir firma hiçbir ürünü daha kalitesiz yapmadan daha ucuza satamaz. Bir malın sadece fiyatına bakmak bazı hileleri peşinen kabul etmektir. 2020’de ve sonrasında da güvenlik sektöründeki gelişmeleri ve değişen teknolojileri en hızlı bir şekilde bayii ve müşterilerimize ulaştırmak, duyurmak ve tanıtmak arzusundayız.

Satış öncesi ve sonrası ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Bünyemizde bulunan MAXİS Alarm İzleme Merkezi ile birlikte proje bazlı uygulamalarda da fark yaratan çalışmalara imza atıyoruz. Güvenlik kamera ve kayıt cihazlarında HIKVISION ve SPECTRA markası, alarm sistemlerinde CROW markası, yangın ihbar sistemlerinde INIM ve FINDER markaları, kartlı geçiş sistemlerinde CROW, HIKVISION, DDS, GATEKEEPER markaları ile çok geniş bir ürün portföyü ile hizmet veriyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Bazı firmalar sürekli büyüdükleri halde bazı firmalar yok oluyor veya ayakta kalma savaşı veriyorlar. Kaliteli ürün, kaliteli personel ve teknik destek varsa daima başarırsınız.

Tabii ki bunun da sebebi kâr etmenizdir. Kâr olmazsa bunların hiçbirini müşterilerinize sağlayamazsınız.