BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

GELİŞMİŞ VE SEZGİSEL YANGIN İHBAR PANELİ

JOHNSON CONTROLS

İnsanları, varlıkları ve değerli altyapıyı yangından korumak için hız ve doğruluk önemlidir. İnsanları, en zorlu ortamlarda bile güvenilir, ancak maliyeti düşük bir yangın ihbar sistemi talep ediyorlar. Bir olayın gerçek olup olmadığını, günlük işlemlerindeki zararı en aza indirgemek için yanlış alarm olduğunu akıllıca belirleyebilen bir sisteme ihtiyaçları var. Profile Flexible ile Johnson Controls, kurulu sistemin koruduğu ortamı kontrol eden ve yöneten bir yangın kontrol paneli sunuyor.

Profile Flexible’ın bugüne kadarki en gelişmiş ve sezgisel yangın korunum ve güvenliği çözümünü kullanıcılara sunduğunu belirten Türkiye ve Hazar Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Erdem Dengel, ürünün esnekliği sayesinde alışılagelen tasarım yöntemlerini ciddi anlamda değiştireceğini vurguladı.

Bu organizasyonla müşterilerine birebir ulaşmak ve Zettler ürününün yeni teknolojilerini tanıtmak adına çok heyecanlı olduğunu belirten Yangın Algılama Ürünleri Türkiye ve Hazar Bölgesi Satış Müdürü Adnan Özçakır, “Biz Johnson Controls olarak sistem tasarımcılarından, proje mühendislerine, taahhüt firmalarından ve son kullanıcılara kadar tüm müşterilerimizin karşılaştıkları zorlukları anlamak ve tüm bilgi birikimimiz ile sorularına cevap verebileceğimize; son teknolojik ürün yelpazemizle yenilikçi kombinasyonlar yaratarak Türkiye’deki tüm müşterilerimize ulaşabileceğimize ve projelerinin üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz” dedi.

Modüler Tasarım Esneklik Ve Farklı Seçenek İmkânı Sunar

Zettler Profile Flexible yangın alarm kontrol panelinin modüler tasarımı, akıllı binaların gelişimi için talep edildiği gibi, yangın güvenliği stratejilerindeki değişiklikleri göz önünde tutarak hızlı ve uygun maliyetle genişletilebileceği anlamına geliyor. Ürün yelpazesiyle, yüksek yangın güvenliği performansını ve sıfır yanlış alarm toleransını kullanım ömrü boyunca işletme maliyetlerini düşürerek avantajlı olarak sunuyor.

Dinamik Akım Paylaştırma Seçeneği Sunuyor

Profile Flexible, dinamik akım paylaştırma seçeneği ile tüm adres kapasitesinin ve gücünün tam verimlilik ile kullanılmasını sağlıyor. Profile Flexible ile aynı binadaki diğer çevrimler arasında çevrim gücü ve adres kapasitesi paylaşılabiliyor, böylece hiçbir adres boşa gitmiyor. Buna ek olarak, Tyco tarafından özel olarak geliştirilen Desginer yazılımı ile loop mesafeleri tam bir doğrulukla hesaplanabiliyor, yüksek ve standart güç çevrimlerine uyacak şekilde değiştirip isteklere uygun şekilde tasarlanabiliyor.

Profile Flexible ile, 99 panelin peer-to-peer bir ağ kurması mümkün oluyor; fiber optik bağlantılar kullanılarak paneller arasında 50 km’den fazla mesafelere ulaşılabiliyor. Her bir yüksek güçlü çevrim, geleneksel sesli alarmların yanında çok sayıda flaşörü desteklemek için bir güç amplifikatörü taşıyor. Bu, işitme engelli kişiler ve gürültülü ortamlar için etkili ışık çıkışı sağlamak üzere tasarlanmış EN54-23 görsel alarm standardıyla tamamen uyumlu bir özellik.

Geniş Ve Güvenilir Bir Ağdan Yararlanıyor

Profile Flexible panel serisi, tek bir kontrol panelinden 16 veya 32 çevrim ve 4000 adres kapasitesi ile iki panel seçeneği içeriyor. Bu tasarım esnekliği ve optimizasyon seviyesi, tek bir panelin birden fazla üniteyi değiştirebileceği ve tüm gerekli gereksinimleri karşılayabileceğinden önemli ölçüde maliyet tasarruf sağlıyor. Paneller ayrıca bir ağın parçası olarak veya bağımsız bir ürün olarak da kullanılabiliyor. Ağ kapasitesi, 396.000 adreslik devasa bir sistemin kesintisiz olarak çalışmasını destekliyor ve tamamen EN54 onaylıdır. Kullanıcılar, ulaşım merkezlerinden dağıtım merkezlerine kadar, her türlü konuma uyacak kadar geniş ve güvenilir bir ağdan yararlanabiliyor.

Renkli 8.4” dokunmatik ekran ve çok dilli kullanıcı arayüzü, tek dokunuşla her türlü işlevin yapılabilmesine imkân tanıyor. Bu, kapsamlı eğitim ihtiyacını azaltıyor ve acil bir durumda hızlı bir şekilde ekran üzerinden yanıt alabilmeyi sağlıyor.

Estetik tasarımı sayesinde, kullanılacağı ortama uyum sağlayarak panelin bir muhafaza içerisine alınması gereğini ortadan kaldırıyor. Panel kurulum aşamasında tasarımı ile sağlanan kolaylık sayesinde bir kişi tarafından hızlı ve kolay biçimde monte edilebiliyor.

Profile Flexible, müteahhitlere ve montaj yapan kişilere aşağıdakiler de dahil olmak üzere kolaylıklar sağlıyor:

  • Hızlı kurulum: Kurulum ve devreye alma maliyetleri düşürülür
  • Uzaktan teknik destek
  • Tamamen renkli, 8.4” dokunmatik ekran ve çok dilli kullanıcı arayüz
  • Ekranda yalnızca tek bir dokunuşla olay özet bilgilerine erişim
  • Düşük işletme maliyeti
  • Her türlü bina ve lokasyona uygun ergonomik ve estetik tasarım
  • Geriye dönük tüm ekipmanlarla tam uyumluluk