BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DÜŞÜK BASINÇLI PÜSKÜRTME BAŞLIĞI

Johnson Controls

Üç yeni ultra düşük akışlı VdS onaylı su sisi püskürtme başlıkları can ve malı çok çeşitli yangın risklerine karşı korumaya yardımcı oluyor.

Johnson Controls AquaMist® ürün serisini genişleterek üç ultra düşük akışlı (ULF) VdS onaylı yangın söndürme püskürtme başlığı ekledi. Her bir püskürtme başlığı, kamu binalarında ve yaşam mahallerindeki yangınları kontrol altına almaya ve değerli varlıkları korumaya yardımcı olmak için tasarlandı. Almanya’nın yangına karşı korunma ve güvenlik alanındaki bağımsız test kurumlarından biri olan, dünya çapında tanınan VdS, yangına karşı korunma ve emniyet konularında yıllardır güvenlik ve güveni teşvik ediyor. Bu belge ile Johnson Controls, müşterilerine VdS laboratuvarlarınca test edilip onaylanmış yangını kontrol altına alma çözümleri sunuyor. Johnson Controls’un Avrupa ve Afrika’dan sorumlu Su Sisi İş Geliştirme Müdürü Marcel Linden, “Bir bina çözümleri şirketi olarak Johnson Controls, kapsamlı bir birinci sınıf yangına karşı korunma ürünleri serisi sunmaya kararlı. Genişletilmiş AquaMist püskürtme başlıklarımız artık, yapılara ve mallara olabilecek zararı en alt düzeye indirirken yangınları kontrol altına almaya yardımcı olan mevcut VdS test protokolüne tam uyumlu VdS onaylı düşük basınçlı su sisi püskürtme başlıklarıdır” dedi. Düşük basınçlı su sisi sisteminin avantajları arasında daha az su talebi ve daha küçük çapta boruların kullanılabilmesi yer alır, ki bu geleneksel yangına karşı korunma sistemlerine oranla daha düşük tesisat maliyetleri demek.

ULF AM28 püskürtme başlığı, en son VdS ofis alanları test protokolü uyarınca onaylandı. Ofisler, bankalar, okullar, ibadet mekanları ve restoranlar gibi kamu binalarında A sınıfı yangınları kontrol altına almaya yardımcı olmak için tasarlandı.

Yalnızca katkı maddesiz içme suyu kullandığından, sistemin çevreye olumsuz etkisi ise bulunmuyor. Serinin yeni üyesi, A sınıfı yangınları kontrol altına almaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış, en son VdS yaşam mahalleri test protokolü uyarınca onaylanmış, AquaMist ULF AM34 yatay yan yüzlü püskürtme başlığıdır. AquaMist ULF AM34 yatay yan yüzlü püskürtme başlığına ek olarak Johnson Controls, AquaMist ULF AM28 sarkık püskürtme başlığı için de VdS onayı aldı. AM28 ve AM34 oteller, hastaneler, bakım evleri ve meskun mahaller gibi yaşam mahallerini korumak için kullanılabiliyor. Yükseltilmiş döşeme ve asma tavan içeren mahallerde A sınıfı yangınları kontrol altına almak için AquaMist ULF AM30 Püskürtme Başlığı ideal çözümü sunuyor. Bir AquaMist sistemi ile eşleştirildiğinde AM30, bu uygulamalar için VdS onaylıdır. Bu kapalı (otomatik) püskürtme başlıkları, tasarımlanmış su sisi sistemleriyle kullanım içindir. Yüksek basınçlı püskürtme başlıklarından farklı olarak düşük basınçlı püskürtme başlıkları, çeşitli su damlası boyutlarında ince sis oluşturmak için dağıtıcıda tekli sıvı jeti çarpması kullanır.