BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DOUBLETREE BY HILTON ADANA’DA ARI YANGIN TERCİH EDİLDİ

DoubleTree By Hilton Adana projesinde Yangın Söndürme Sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ve Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Adana’nın en önemli caddelerinden birinde restoran, kafe ve mağazaların olduğu bölgede yer alan DoubleTree by Hilton Adana, yerel işletmelere ve devlet dairelerine yakın, Adana Uluslararası Havaalanı’na sadece 10 dakika uzaklıktaki merkezi konumu sayesinde yürüme mesafesinde Taş Köprü (Taş Köprü), Büyük ve Küçük Saat (Büyük ve Küçük Saat), Tarihi Adana Tren İstasyonu ve Yerel Çarşılar gibi harika alışveriş, yemek, müze ve ilgi çekici yerlere kolay erişim imkanı sunuyor.

Tamamı ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip 100 oda ve suit, Big Chefs Restaurant, Jazz Bar ve 24 saat oda servisi, fitness salonu, SPA ve kapalı yüzme havuzu, iş merkezi, toplantı odaları ve balo salonu bulunan DoubleTree By Hilton Adana projesinde Yangın Söndürme Sistemleri konusunda kaliteden ödün vermeyen Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ve Sulu Söndürme Sistemleri ile yer aldı.

Projede pompa grubunda Arı Yangın’ın temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 750 GPM, 175 PSI, 125 HP motor, 2950 RPM değerlerinde yatay tip bölünebilir gövdeli elektrikli yangın pompası kullanıldı. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 15 GPM, 185 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edildi.

Sistemde %100 yedekli elektrikli yangın pompalarının bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları kullanıldı ve pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yapılıyor.

Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından sağlandı. Özellikle projede kullanılan Reliable marka gizli kapaklı tip sprinklerler projeye hem teknik hem görsel olarak ayrı bir önem kazandırdı.

Reliable gizli tip sprinkleri rakiplerinden ayıran en önemli özelliği deflektör mekanizmasının hareketli olması ve bu sayede asma tavan içine su doldurma riskini ortadan kaldırmasıdır. Hareketli olan bu deflektör, 57 C ‘de gizli tip kapağın düşmesi sonucu aşağı doğru düşerek asma tavan içinden kurtulur ve bu sayede olası yanlış montajlar olsa dahi asma tavan içinden kurtularak odaya suyu püskütür ve bu özelliği ile atış eğrisi bozulmadan tüm oda rahatlıkla korunabilir.

Ayrıca gizli tip sprinkler kapağının RAL kodu verildikten sonra her renkte sağlanması ve düz olması yanında perfore olarak da sağlanabilmesi farklı asma tavan detaylarında tercih edilmesi anlamında mimarlar tarafından da kabul görüyor.

Reliable markasını diğer firmalardan ayıran en önemli özelliği AR-GE’ye vermiş olduğu önem sayesinde her projeye uygun sprinklerler üretimini gerçekleştirerek ürün yelpazesinin çok geniş olması ve bu sayede de her projede tercih edilen markaların başında yer almasıdır.

Arı Yangın, “Tek kapıdan tüm yangın çözümleri” ilkesi ile yangın söndürme sistemleri konusunda müşteri taleplerine akademik bir yaklaşımla çözüm arıyor ve müşterilerin taleplerini karşılamak için kendi alanında, dünyanın önde gelen firmaları ile müşteriler arasında köprü kuruyor.