BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

“BİLGİLERİMİZİN DOĞRU OLDUĞU KADAR GÜNCEL OLMASI DA ÖNEMLİ”

Mavili Elektronik

“Mavili Akademi emek, tecrübe ve birikimler sonucu edindiğimiz bilgileri paylaşmak, sektöre gerçek bir fayda sağlamak için Webinar projesini hayata geçirdi.” Mavili Elektronik Dış Satış ve Pazarlama Müdürü İpek Yavuz Konak

Mavili Akademi‘nin kuruluş hikâyesinden kısaca söz edebilir misiniz?

Mavili Elektronik olarak uzun yıllardır aynı sektörde tek bir alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uzun derken azımsanacak bir süre değil, tam 32 yıldan söz ediyorum. Bu durum çalıştığımız yangın ve gaz algılama sistemleri konusunda uzmanlaşmamızı sağladı. Bugün hem Türkiye hem de yurtdışı pazarına hizmet ediyoruz. Ürün ve hizmet kalitemiz, müşteri memnuniyetimiz bizi yarınlara taşıyor. Yedi ayrı bölge müdürlüğümüzdeki çalışma arkadaşlarımızı, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan yetkili teknik servis ve bayilerimizi hizmette eşit kalite ve standarda yükseltebilmenin anahtarı her zaman eğitim olmuştu. Ödün vermediğimiz kaliteyi ve müşteri memnuniyetini de başından beri bu eğitimlere borçluyuz. Dolayısıyla Mavili Akademi fikri hep vardı diyebiliriz. 2019 yılı ile birlikte eğitimleri bir başlık altında toplayıp, eğitimlerimizin sürekliliği ve gelişimi için de emek vermeye başladık.

Mavili Akademi’nin kurum içi faaliyetlerinizin dışında herkese açık eğitimler de vereceğini duyduk, bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Evet doğru, Mavili Akademi emek, tecrübe ve birikimler sonucu edindiğimiz bilgileri paylaşmak, sektöre gerçek bir fayda sağlamak için Webinar projesini hayata geçirdi. Projeye göre; yangın ve gaz algılama sistemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes, akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlardan internet yardımıyla eğitimlere katılabilecek. Tamamen ücretsiz bu eğitimler vasıtasıyla yangın ve gaz algılamasıyla ilgili projelendirme esasları, standart ve yönetmelikler gibi konularda bilgiler aktarılacak.

Eğitimlerin sektöre canlılık getireceğini, uygulama sahalarında karşılaşılan sorunları azaltacağını düşünüyoruz. Bütün paydaşlarımız için yararlı olacağına inandığımız webinarlara katılım, Mavili Akademi web sayfasından kolaylıkla gerçekleştirilebilir. (www.maviliakademi.com) Mavili Akademi’nin Webinar Projesi ile ilgili vermek istediğiniz bir mesaj var mıdır? Sektörel gelişim için bilgilerimizin doğru olduğu kadar güncel olması da önemli. Yalnızca 30 dakika ayırarak Mavili Akdemi Webinarları’na katılımda bulunmaya herkesi davet ediyoruz.