BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

ALLIANZ TEKNİK’E YANGIN GÜVENLİĞİ EKİPMANLARI DESTEĞİ

SIEMENS

Siemens, İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirilen Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi‘nin yangın güvenliği için çözüm üretti. Siemens’in desteğiyle merkezde kurulan “Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası“ risk analizlerinde ve yangın güvenliği eğitimlerinde kullanılacak.

Enerji sistemleri, binalar ve endüstrileri birbirine bağlayarak kentleşme ve iklim değişikliğinin getirdiği kritik zorluklara odaklanan Siemens Türkiye’nin Akıllı Altyapılar birimi, İstanbul Beykoz’daki Türk- Alman Üniversitesi kampüsü içinde hayata geçirilen Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi’ne tüm yangın algılama ve söndürme sistemlerini vererek “Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası“nın kurulmasını sağladı. Türkiye’nin karşı karşıya olduğu deprem ve yangın tehlikelerine karşı toplumda risk farkındalığını artırmayı amaçlayan merkezde yer alan “Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası” risk analizlerinde ve yangın güvenliği eğitimlerinde kullanılacak.

24 kişilik kapasiteye sahip olan Siemens Yangın Simülasyon ve Eğitim Odası’nda yangın vana grupları ve söndürme sistemi ekipmanlarının yer aldığı özel alanlar bulunuyor. Bu alanlarda verilecek uygulamalı eğitimler şu şekilde:

  • Yangın Söndürme Sistemleri Çalışma Prensipleri
  • Yangın Alarm Vanalarının Çalışma Prensipleri
  • Yangın Söndürme Sistemlerinin Seçim Kriterleri
  • Yangın Söndürme Sistemerinin İşletme ve Bakım Prosedürleri
  • Yangın Söndürme Sistemleri Test ve Devreye Alma Prosedürleri
  • Yangın Söndürme Sistemlerindeki Hidrolik Hesaplamalar
  • Yangın Söndürme Sistemlerindeki Regülasyon ve Uluslararası Standartlar
  • Yangın Türü ve Tehlike Sınıfı Tayini