BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

AKZİRVE STRADA BAHÇEŞEHİR PROJESİ 1. ETABINDA ARI YANGIN POMPA GRUBU TERCİH EDİLDİ

ARI YANGIN

Uluslararası bir yatırım grubunun iştiraki olan Akzirve Gayrimenkul & Yatırım, grup olarak yurt içi ve yurt dışında imza attığı başarılı ticari projelerinden sonra, gayrimenkul yatırımlarına Türkiye’de devam ediyor. İstanbul Bahçeşehir’de 102 dönümlük arsa üzerinde 475 bin metrekarelik alana inşa edilen Strada projesinde Arı Yangın tercih edildi.

Strada Bahçeşehir projesi, Akzirve Gayrimekul tarafından İstanbul Bahçeşehir’de 102 dönümlük arsa üzerinde 475 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olup 3 etap şeklinde tasarlandı. Projede konutlar ve ticari alanlar olmak üzere toplam 2.500 adet konut ve 100 adedin üzerinde ticari üniteler olarak inşa ediliyor. Projenin ilk etabı 155.000 m² inşaat alanına sahip olup 8 blokta 747 konuttan oluşuyor. 1+1’den 5+1’e kadar çeşitli seçeneklerin yer aldığı Strada, DBArchitects Mimarlık tarafından dört bir yandan ışık alan ferah daireler, geniş balkonlar ve ustalıkla tasarlanmış binalardan oluşuyor.

Hayatın tam ortasında her şeye çok yakın olan projede kafeler, restoranlar, butikler, bankalar, marketlerle dolu caddeye bir asansör mesafesinde olup Avrupa’nın en büyük havalimanı olan üçüncü havalimanına 20 dakika uzaklıkta.

Akzirve Strada Bahçeşehir projesinin 1.etabında, Yangın Söndürme Sistemleri konusunda çözüm üreten Arı Yangın, Yangın Pompa Grubu ile yer aldı. Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2 adet 1500 GPM 215 PSI 300 HP motor kapasitesine sahip yatay tip bölünebilir gövdeli Elektrikli Yangın Pompaları kullanıldı.

Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 15 GPM, 225 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edildi. Sistemde %100 yedekli elektrikli yangın pompalarının bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları kullanıldı.

Pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri ile periyodik bakımlarının yapılması işleri ise bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yapıldı.