BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

PUSH-IN TERMİNALLİ KONTAKTÖR ÇÖZÜMÜ

ABB

ABB, push-in terminalleri ile sektörün ilk motor yolverme çözümleri portföyünü kullanıcılarına sunuyor. Yenilikçi, aletsiz bağlantı konsepti, kablolama işini hızlandırıyor ve işlemi daha güvenilir hale getiren titreşime dayanıklı bir bağlantı sağlıyor.

Motor uygulamalarında kablolama hem zaman tüketen hem de sık rastlanan bir sorun kaynağıdır. Özellikle de kurulum sırasında ve sonrasında titreşim nedeniyle terminallerin tekrar sıkılması gerektiğinde meydana gelir.

ABB, bu sorunları önemli ölçüde en aza indiren push-in terminalleri ile sektörün ilk motor yolverme çözümleri portföyünü kullanıcılarına sunuyor. Yenilikçi, aletsiz bağlantı konsepti, kablolama işini hızlandırıyor ve işlemi daha güvenilir hale getiren titreşime dayanıklı bir bağlantı sağlıyor.

ABB’nin ikisi bir arada tasarımı, OEM’lerin, pano üreticilerinin ve sistem entegretörlerinin kurulum çalışmalarını hız-landırmak ve güvenilirliklerini artırmak için tek bir terminalde push-in ve yay teknolojisinin avantajlarını bir araya getiriyor. Push-in modunda sert veya yüksüklü kablolar, terminallerin içine doğru itilir. Geleneksel yay çözümüne göre kablolama süresini % 50’ye kadar azaltır ve kablolamayı önemli ölçüde kolaylaştırır. Kendiliğinden sıkılan terminaller, titreşimden kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bakım ve servis döngüsünü olumlu yönde et-kileyecek rutin çalışmalara gerek bırakmaz. Yay modu, küçük kesitli veya yüksüksüz kabloların takılmasını ko-laylaştırır. Operatör, kabloyu takmadan önce standart bir tornavidayı açıkça işaretlenmiş deliklerin içine iter.

Açma mekanizmasının tasarımı, kablolama davranışı ve ergonomi kolaylığı sağlamak için optimize edilmiştir. (Örneğin, açma takımının yerleştirilmesi için 90° açı.) Tek adımlı işlem, ABB’nin çözümünün kullanımını daha kolay hale getirir ve geleneksel yay tasarımlarına göre daha az hasara yol açar.

Açıkça işaretlenmiş terminaller, sezgisel bir kablo ekleme konsepti ve sıfır tork bağlantıları, özel bir eğitim gerekmediği anlamına gelir. Kolay ön erişim, kablolar ve tornavidalar için 90° yerleştirme açıları ile otomatik montaj ve aksesuarların bağlanması kolaylaştırılmıştır.

Ürünler üzerinde kullanılabilecek çok çeşitli yardımcı kontak, montaj kiti ve aksesuar mevcuttur. %100 aletsiz montaj bağlantı kitleri kurulum süresini önemli ölçüde azaltır. Operatörler, herhangi bir kablo kullanmadan doğrudan çevrimiçi yol vericiler için cihazları bağlayabilir.