BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

KÜÇÜK İŞLETMELERDE MALİYET DÜŞÜREN SWITCH’LER

ZYXEL

Power over Ethernet teknolojisiyle hem veri iletimini hem de güç ihtiyacını aynı kablo üzerinden sağlamak mümkün oluyor. Pazarın ihtiyaçlarını analiz eden Zyxel, yeni seri “Gigabit PoE Switch Ailesi” ile işletmelerin bilgi işlem iş yükünü hafifletiyor

İletişim altyapısına yatırım yapan KOBİ’ler, bilgi teknolojileri altyapılarını güçlendirmek istediklerinde kısıtlı bütçeleri nedeniyle en efektif seçenekleri değerlendiriyor. Bu nedenle daha az kablo ve daha düşük kurulum maliyeti avantajı sunan Power over Ethernet (PoE) teknolojisini desteleyen switch’ler pazarda daha çok talep görüyor. Çünkü Power over Ethernet teknolojisiyle hem veri iletimini hem de güç ihtiyacını aynı kablo üzerinden sağlamak mümkün oluyor. Pazarın ihtiyaçlarını analiz eden Zyxel, yeni seri “Gigabit PoE Switch Ailesi” ile işletmelerin bilgi işlem iş yükünü hafifletiyor. Zyxel Pazarlama ve Marka Müdürü Özden Aliyagiç Uyar, günümüzde küçük işletmelerin; erişim noktası, IP temelli güvenlik kamerası, IP Telefon, masaüstü ve diz üstü bilgisayar gibi cihazları entegre bir yapıda kullanarak bilgi işlem maliyetlerini en aza indirdiğine dikkat çekiyor.

KOBİ’lerin network hizmetlerinden yoğun uygulamaları destekleyecek bağlantı kalitesi, daha az ağ problemi ve kolay yönetim gibi özelliklere ek olarak yüksek performans beklediğini belirten Uyar, “Zyxel GS1005HP (4 port) ve GS1008HP (8 port) POE switch’ler tüm bu beklentileri karşılıyor. Bir PoE switch yalnızca ağ bağlantısını taşımakla kalmaz aynı zamanda PoE IP kameralara da güç sağlar. PoE özellikli switch’ler network kablosu üzerinden hem enerji hem de data transferi imkânı sunar. Bu nedenle IP kameralar ile entegre çalışabilen yeni nesil switch’ler, kurumları esnek bir yapıya kavuşturur. Zyxel GS1005HP ve GS1008HP POE Gigabit Ethernet Switch’ler sayesinde kurumlar, priz ihtiyacı ve kablo uzatmasına gerek duymaz. Bu sayede kurulum ve işçilik maliyetlerinden tasarruf eder. Cihazlardaki mevcut Akıllı PoE teknolojisi, işletmelerin güç kaynağını daha etkili kullanmasına da imkân tanır” dedi.

Birkaç Basit Tıklama ile Kolay Yapılandırma

Web Yönetimli Gigabit PoE Switch ailesinde bulunan gömülü IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet (EEE) fonksiyonu, ağ trafiğini otomatik olarak algılamaya ve güç tüketimini dinamik olarak ayarlamaya imkân tanıyor. Böylece güç tüketiminde optimum performans sağlanıyor. Her iki switch’in (Zyxel GS1005HP ve GS1008HP) toplam 60W güç kapasitesi bulunuyor. Güç kapasitesi 50W’a eriştiğinde yeşil enerji destekli ürün, üzerinde yer alan turuncu LED ikaz göstergesi, güç dengesini otomatik olarak ayarlıyor.

Web Yönetimli Gigabit PoE Switch Ailesi, herhangi ek yazılıma ihtiyaç duyulmadan kolayca şirketlerin bünyesine entegre edilebiliyor. Ürün, sadece birkaç tıklama ile yapılandırmayı sonuçlandıran, kullanıcı dostu ve sezgisel web arayüzü ile dikkat çekiyor. Bu özellik kısıtlı BT personeli bulunan küçük işletmelere kolaylık sağlıyor.