BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

YÜKSEK ENERJİ VERİMLİLİĞİ SUNAN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ

FORM MHI KLİMA SİSTEMLERİ

Form Şirketler Grubu ve Japon Mitsubishi Heavy ortaklığında kurulan Form MHI Klima Sistemleri, KXZR Heat Recovery VRF ürünüyle yüksek enerji verimliliğine sahip son teknoloji iklimlendirme çözümleri sunuyor.

Mitsubishi Heavy KXZR Heat Recovery VRF, eş zamanlı ısıtma ve soğutma yapan ısı geri kazanımlı sistemi ile enerji verimliliği yüksek bir iklimlendirme sağlıyor. Dış ünite; her bir iç ünitenin bağımsız olarak iç ortam şartlarına ve ihtiyaçlarına göre ısıtma ya da soğutma için çalışmasına imkan tanıyor. Sistemin sunduğu birbirinden bağımsız çalışabilme özelliği, farklı cepheleri nedeniyle ısı yükleri değişen yapılar için oldukça uygun bir model sunuyor. Nominal kapasitesi 8 HP (22,4 kW)den, tek dış ünite modülünde 24 HP’ye (67 kW) kadar, üç dış ünite modülü ile 60 HP’ye (168 kW) kadar tek bir sistem olarak çalışabiliyor.

Patentli CHCC – Sürekli Isıtma Kapasitesi Kontrol Özelliği teknolojisi ile ürün, bir süre sonra enerji kaybına neden olan defrost çevrimine yenilikçi bir çözüm getiriyor. Ürün, sahip olduğu teknolojisi sayesinde sürekli ısıtma sağlıyor ve bu sayede dış ortam defrost koşullarını devamlı kontrol ederek serpantindeki buzlanma durumunu kontrol altında tutuyor. Defrost koşullarında yüksek sıcaklıklarda üfleme yapabilmesinin yanı sıra, kapasite düşümünü kademeli hale getirerek sıralı defrost sistemlerinde yaşanan büyük kapasite düşüşlerini de engelliyor.