BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Yenilenebilir Temiz Enerji Tüketimi Ve Tasarruflu İklimlendirme Ürünleri

Baymak

Muğla’da 5 yıldızlı bir proje olarak hayata geçirilen Ege Evleri Ortaca Projesi’nde, Baymak firmasının tasarruflu ve yüksek verimli ürünleri tercih edildi.

Baymak, Muğla Ortaca’da yaklaşık 6,5 dönüm alan üzerinde hayata geçirilen Ege Evleri Ortaca Projesi’nde yenilenebilir temiz enerji tüketimi ve tasarruflu iklimlendirme ürünleriyle tercih ediliyor. Yarı olimpik havuzu, kamelyaları, akıllı ev sistemleri, güvenlik sistemleriyle Muğla’da bulunan Ege Evleri – Ortaca konutları 5 yıldızlı bir proje olarak hayata geçirildi.

2017 yılında tamamlanan ve 51 konutun bulunduğu projede Baymak yeni nesil inverter ısı pompalarıyla maksimum seviyede enerji tasarrufu sağladı. Yerden ısıtma sistemi ile ısıtma, fan-coil ile soğutma sağlanan projede 46 adet Baymak BH MM 70 monoblock inverter, 5 adet BH MM 90 monoblock inverter ısı pompası kullanıldı.

Baymak Monoblock Isı Pompaları Özellikleri:

  • Geniş kapasite seçeneği sunan Monoblok (5, 7, 9, 10, 12,14, 16 kW) ısı pompaları ısıtmada 60 derecede, soğutmada 5 dereceye varan sıcak su çıkışına sahiptir.
  • Baymak Isı Pompaları yazın soğutur, kışın ısıtır. Üstelik 365 gün size sıcak su sağlar. Yeni nesil DC inverter kompresör teknolojisi, daha sessiz, ekonomik ve enerji tasarruflu çalışıyor.
  • Yeni Tasarlanmış dot-matrix dokunmatik ekranlı kontrol cihazı istenildiğinde oda termostatı olarak kullanılabilir. Böylece hem konfor hem tasarrufu bir arada sunar.
  • 0°C nin altında bile ilave ısıtıcıya ihtiyaç duymadan 60°C çıkış suyu ile ısıtma, 45°C ortam sıcaklığında 7°C çıkış suyu sıcaklığı ile soğutma sağlayan yezni nesil teknoloji.
  • Haftalık otomatik lejyonella koruma fonksiyonuna sahip Inverter Monoblok ısı pompaları özellikle müstakil evler, daireler ve villa tipi kullanımlar için uygun.