BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

TİCARİ VE BİREYSEL İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ İÇİN YENİ BULUT KONTROL ÇÖZÜMLERİ

TOSHIBA

Wireless arayzler ve mobil uygulama, bireysel ve ticari iklimlendirme sistemlerinin akıllı telefon veya tabletle uzaktan kontrol edilebilmesini mümkün kılıyor.

Ticari ve konut binalarına yönelik yüksek verimli, yüksek performanslı iklimlendirmede bir dünya lideri olan Toshiba, bireysel ve ticari iklimlendirme cihazlarının kontrolünde sınıfının en iyisi yeni bulut kontrol çözümlerini duyuruyor. Her iki uygulama da, iklimlendirme sistemini binanın kablosuz router´ı vasıtasıyla bulut sistemine bağlanmak için wireless arayüzler kullanmakta ve bu sayede çok sayıda kullanıcının akıllı telefon ya da tablet vasıtasıyla bir mobil uygulama kullanarak sistemin uzaktan akıllı kontrolünü yapmasına imkân tanımaktadır.

Toshiba Home AC Control (Bireysel)

Bireysel iklimlendirme sistemi kullanıcıları, Toshiba duvar tipi ve konsol ünitelerine wireless arayüzler kullanarak sezgisel akıllı kontrol arayüzünün keyfini çıkarabilir. Beş adede kadar aile bireyi, bir akıllı telefon veya tablet vasıtasıyla güvenli ve kullanımı kolay bir mobil uygulama kullanarak 10 adede kadar klimayı uzaktan kontrol edebilir. Bu uygulama, sistemin kolay, sezgisel ancak etkili bir şekilde kontrol edilebilmesi için tasarlanmıştır. Ana fonksiyonlara birkaçtıklamada erişilebilen bu yazılım, beş farklı dilde kullanılabilmektedir.

Bu bulut kontrol çözümü kullanıcılara ister evden ister dışarıdan konforu ve enerji tüketimini yönetebilme imkânı sunuyor. Toshiba Home AC Control kullanıcılara aile üyelerinin bulunma durumuna göre haftalık program yapabilme olanağı sunuyor ve böylelikle doğru zamanda en iyi konforu sağlayarak enerji tasarrufunu optimize ediyor. Çok sayıda kullanıcı çok sayıda klimayı kontrol edebilir ve klimaların gruplandırılması hanehalkına yaşam alanları içerisinde üçadede kadar zon tanımlama ve kontrol etme imkânı sunuyor.

Mevcut bulut kontrol özelliklerine ek açma/kapama, çalışma modları, sıcaklık, fan hızı ve swing ayarları kontrol edilebilir. Bu sayede Toshiba çözümü, sessiz içve dış ünitelerin, eco (ekonomik), Hi power (hızlı) ve tatil modlarının, içmekân hava kalitesi yönetimi için plazma filtrelerinin, konsollar için yerden üfleme fonksiyonunun ve de çocuk kilidinin daha gelişmiş bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlıyor ve böylelikle bu ürünü günümüzde piyasadaki en gelişmiş bulut kontrol çözümlerinden biri haline getiriyor.

Toshiba AC Control (hafif ticari ve işletme)

Ticari kullanıcılar için TCC ağına bağlanan 32 adede kadar RAV/ VRF içünite (bunların merkezi kumanda ve bina yönetim sistemleriyle arayüz oluşturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış), akıllı cihaz kontrol arayüzü hattına kolaylıkla bağlanabilir. Böylece arayüz son kullanıcıların ve bina yöneticilerinin bir akıllı telefon veya tablet aracılığıyla mobil ağı kullanan iklimlendirme sistemlerini yönetmesine imkan sağlayarak, binanın router’ı ile entegre olarak bulut sistemiyle iletişim kurar.

Ofisler, oteller ve mağazalar dahil olmak üzere hafif ticari ve ticari uygulamalar için özel olarak tasarlanmış bu yeni kontrol çözümü, geleneksel bireysel uzaktan kumandaya göre güçlü, daha sade çok kullanıcılı bir alternatif sağlar. Standart kullanıcılar (32 adede kadar + 1 yönetici) ofislerinde, toplantı odasında veya diğer yakın ortamlarda bulunan üniteleri kontrol edebilirken yöneticiler ise tüm sistemi uzaktan yapılandırabilir ve izleyebilir ayrıca çeşitli farklı erişim seviyeleri ayarlayıp bunları kontrol edebilirler. Sezgisel, kullanımı kolay uygulamayla kullanılabilen bulut kontrol özellikleri arasında temel açma/kapama, çalışma modları, sıcaklık, fan hızı ve kanat pozisyonu ayarları bulunmaktadır. Bu Toshiba çözümü daha gelişmiş bir oda sıcaklığı kontrolü ve programlamanın yanı sıra sıcaklık sınırlaması ve mod/ayar noktası/ açma-kapama kilidi fonksiyonlarını da yönetebilir.