BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

SICAK SU KONFORUNDA TASARRUF

Daikin

Otel, spor salonu, okul ve şantiye gibi büyük hacimli binaların sıcak kullanım suyu ihtiyacını en ekonomik biçimde sağlayan Daikin Flex Havadan Suya Isı Pompası konforun yanı sıra çevreci bir çözüm olarak öne çıkıyor. Sistem, herhangi bir ilave ekipmana ihtiyaç duymadan dış ortam sıcaklığının -20°C’ye kadar düştüğü durumlarda bile 75°C sıcak kullanım suyu üretebiliyor.

Özellikle doğalgazın olmadığı bölgelerde, yüksek hacimli sıcak kullanım suyu gerektiren yapılar için Daikin Flex HT havadan suya ısı pompası, büyük bir ihtiyaca yanıt veriyor. Elektrik rezistansı, gaz veya katı yakıtlı kazan gibi herhangi bir ilaveye ihtiyaç duymadan dış ortam sıcaklığının -20°C’ye kadar düştüğü durumlarda bile 75°C sıcak kullanım suyu üretebilen Daikin Flex HT, aynı zamanda ‘lejyonella’ bakteri koruması da yapabiliyor. Maksimum primer su sıcaklığı 80°C olan cihaz, 16 üniteye kadar kaskat çalışma imkanı veriyor.

Yakıt Depolamaya Gerek Kalmıyor

Elektrikle çalışan ürün, enerjinin olduğu her yerde devreye girebiliyor. Yakıt depolamaya gerek bırakmayan cihaz, baca gazı emisyonu üretmediği için yüksek güvenlikli ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. İşletme kolaylığı nedeniyle ek personel ihtiyacı oluşturmadığından ekstra tasarruf sağlıyor. XL yük profiline ve A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan Daikin Flex HT, 22,5 kW’den 45 kW’ye kadar 5 farklı kapasitede tasarlandı. İnvertör teknolojisi bulunan kompresör ile yüksek verime sahip ısı pompası diğer alternatif yakıtlara göre yüzde 300’e kadar* daha düşük işletme giderine fırsat veriyor. Düşük işletme ve bakım giderleri ile Daikin Flex HT ısı pompaları 2* yıla kadar kendini amorti edebiliyor. Sirkülasyon pompası, genleşme tankı, emniyet ventili ve filtre gibi tüm hidrolik ekipmanlar iç ünitelerde fabrikasyon olarak monte edildiği için son kullanıcı için büyük montaj avantajı sağlıyor. Doğalgaz gerektirmeyen Daikin Flex HT ısı pompaları; işletmeler, proje sahipleri ve müteahhitler için en konforlu ve tasarruflu çözüm olarak Daikin kalitesiyle tüketici ile buluşuyor.

*Yakıt cinsine, işletme şartlarına, cihazların bulunduğu lokasyon ve güncel yakıt fiyatlarına göre değişiklik arz edebilir.