BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ FABRİKASI, FORM’UN PAKET KLİMALARI İLE İKLİMLENDİRİLİYOR

FORM

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin Dudullu’daki tesisin imalat bölümlerinin iklimlendirilmesi için, art deco anlayışına dayalı yapı kimliğiyle ilişki kurularak tasarlanan toplam soğutma kapasitesi 996 kW olan 4 adet LENNOX marka hava soğutmalı paket klima kullanılıyor. Form Şirketler Grubu, büyük yapılardaki merkezi iklimlendirme sistemi için enerjinin etkin ve verimli kullanıldığı sistemlerin uygulanması bilinciyle hareket ediyor. Projede kullanılan LENNOX paket klimalarda bulunan (free-cooling) teknolojisi, iç ve dış hava sıcaklık kontrolü ile dış hava şartlarının müsaitliğine göre devreye giriyor, mahalli istenilen şartlara getirilen sistem yüksek oranda enerji tasarrufu sağlıyor.

LENNOX paket klimaların üfleme ve emiş fanları değişken devirli olarak seçildiğinden kısmi yüklerdeki enerji tüketimleri de azaltılabiliyor. Değişken debili yüksek verimli EC plug fanlar ile hava debisi ölçümü ve ayarı cihazlar tarafından yapılabiliyor.

Eurovent A sınıfı enerji verimliliğine sahip olan LENNOX paket klimalar, tek bir paket cihaz ile tüm soğutma, ısıtma, havalandırma ve filtrasyon ihtiyacına çözüm sunuyor. Paket klimalarda kullanılan hava kalite sensörü sayesinde taze hava oranı, içerideki insan sayısına göre otomatik olarak ayarlanabilir, bu sayede taze hava yönetimi ile önemli oranda enerji tasarrufu sağlanıyor.