BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

KONUT İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİNDE RAHATLIK VE VERİMLİLİK

TOSHIBA

Toshiba, R32 bireysel HVAC sektörüne, yeni SHORAI Edge iç ve dış ünitelerini eklediğini duyurdu. SHORAI Edge, dikkat çekici estetik görünümü, ısıtma ve havalandırmanın ikisinde de A +++ verimlililiğini sunan, sessize yakın çalışan ve akıllı kontrolleri bulunan yapısıyla tasarım ve performansta yeni standartları belirliyor.

SHORAI Edge´in tüm iç mekan tiplerine mükemmel uyum sağlayan yeni mat yüzeyi ve düz hatları şehir içi dairelere, çatı katlarına ya da tek aileli konutlara şık, çağdaş bir tasarımı beraberinde getiriyor. İç ünite şasesi, optimize edilmiş, tamamen orjinal kurulumuyla, tesisat bağlantılarındaki kesikli işaretler sayesinde herhangi bir duvara kolayca ve çabucak monte edilebiliyor. İç üniteler , bireysel veya multi dış ünitelerin herhangi biri ile bağlanabiliyor.

SESSİZE YAKIN ÇALIŞMASI İÇİN TASARLANDI

SHORAI Edge, A+++ ısıtma ve soğutma modlarında optimum konforu getirip, enerji tasarrufunu gerçek anlamda sağlarken, sessize yakın çalışması için tasarlanmıştır. Ürün, 44 dB(A) nominal gürültü basıncı seviyesiyle piyasadaki en sessiz dış ünitelerinden biridir. Ayrıca »Silent» (Sessiz) fonksiyonu, dış mekandaki gürültü düzeyini -6 dB(A) azaltıyor. İç ünitedeki Quiet fonksiyonu da sesi güçlükle duyulabilen 19dB (A) seviyesine indirerek iyi bir gece uykusunu güvence altına alıyor.

Çevreye en az zarar için R32 soğutucuyu kullanarak SHORAI Edge´in ısıtma ve soğutmanın her ikisindeki A+++ enerji performansı, bu kategorideki kısmi yüklerde yüksek verimlilik sunuyor. Soğutma için 2.0 – 7.0 kW ve ısıtma için 2.5 – 8.0 kW aralığını kapsayan yedi modeliyle Toshiba´nın yenilikçi döner kompresör ve inverter teknolojisi
SHORAI Edge´ın, kompresör hızını talebe uygun ayarlama yoluyla ısıtma ve soğutma kapasitesini her zaman düzenlemesine imkan tanıyor. Klimalar, 8.6 SEER notu (Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı) ve 5.1 SCOP notu (Mevsimsel Performans Katsayısı) almışlardır.

SHORAI Edge, aynı zamanda, odadaki hava dolaşımını iyileştiren ve cilt nem düzeylerini koruyan yeni HADA Care’i tanıtıyor. Panjurun konumu dizaynı dolaylı hava akımı oluşturuyor, havanın dolaşımını odanın yukarılarında sağlayarak sıcaklığı düzenliyor ve odadakilerin rahatını artırıyor. Aynı anda, PM2.5 Ultra-Pure Filtre, çapı 2.5 mikrometreden daha az ince parçacıkları yakalıyor. Çalışmalar sonunda, küçük parçacıklara maruz kalmayla solunum rahatsızlıkları arasındaki bağlantının bulunması nedeniyle bu önemlidir.

Ürün, günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla önceden ayarlı işlevler, elektrik faturalarını azaltacak güç seçimi ve ECO modları, oda sıcaklığının gece ayarlayarak uyku rahatlığını artırma, çabuk ısıtma ya da soğutma için Hi-power ve kullanıcıların açık ve kapalı zaman seçecekleri ayaralama izni veren haftalık bir zamanlayıcı dahil, anlaşılması kolay uzaktan kumanda işlevleri sunuyor.

SHORAI Edge, dahili kablosuz adaptor ve Toshiba Home AC Control mobil uygulaması yoluyla, evinizde ya da dışarıda konforunuzu uzaktan yönetme ve kontrol kolaylığı sağlıyor.