BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

İKLİMLENDİRMEDE YEŞİL ÇÖZÜM

LG

Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sektöründe müşteri memnuniyeti için kurulum süreçlerinin etkin bir şekilde yönetilmesi, son teslim tarihinde her şeyin işler durumda olması ve satış sonrasında da güvenilir hizmet verilmesini kapsayan temel kriterlere günümüzde kullanımı kolay, çevre dostu ve enerji verimliliği sağlayan bir sistem beklentisi de ekleniyor.

Piyasadaki AWHP çözümlerinden biri olan LG Electronics’in (LG) Thermsa V Monoblok serisi, kurulumu ve bakımı kolay, kullanışlı, ekonomik ve çevre dostu çözümleri ile dikkat çekiyor. Isıtma, soğutma ve sıcak su sağlayan Havadan Suya Isı Pompası (AWHP) sistemi olan Therma V, bir kazanla benzer bir işlev görüyor ancak çok daha verimli. Bu sebeple her yıl daha fazla konut geliştiricisi, AWHP sistemlerini kullanmayı tercih ediyor. LG Therma V, özellikle tesisatçılara rahatlık sunuyor. Havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin kurulumu genel olarak ağır ekipmanların yüklenmesi ve boşaltılmasını gerektiren uzun ve karmaşık bir süreç. Therma V Monoblok ise basit kurulumu ile öne çıkıyor. İç ve dış ünite tek modülde birleştirildiği için Therma V Monoblok sistemi taşımayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, ilave soğutucu akışkan borularına gerek olmadığından, ilgili iş deneyimi olmayanlar için bile kurulumu oldukça kolay oluyor. Bütün bunlara ek olarak R32 soğutucu akışkan kullanılan en yeni modeller, R410A kullanılan modellere göre yüzde 10 daha hafif, bu da yine tesisatçılar için avantajlı bir özellik oluyor.

Satış Sonrası Müşteri Memnuniyeti

LG Therma V Mononlok’un kurulumu bu tip sistemle çalışma deneyimi olmayan kazan tesisatçıları için de kolay. LG’nin kullanıcı dostu monobloğu, tesisatçıların, satış sonrası müşteri memnuniyeti sağlaması açısından da iyi bir çözüm oluyor. Cihazın kurulumu sonrasında, modelin karmaşık olmayan yapısı satış sonrası destek yükünü de bir hayli hafifletiyor. LG ürünlerini uzaktan izlemeye ve kontrol etmeye olanak sağlayan akıllı telefon uygulaması LG SmartThinQ, Therma V R32 Monoblok ile de uyumlu. Bu kullanışlı uygulama ile güç, çalışma ön ayarı, enerji izleme, sıcaklık ayarı ve çalışma modu seçimi gibi işlevler uzaktan kolayca ayarlanabiliyor. Cihazda bulunan veri kayıt özelliği, işlem geçmişini kontrol etmeyi ve herhangi bir sorunun kaynağını bulmayı kolaylaştırırken, su pompasına ve süzgecine erişmek için yalnızca üç vidanın sökülmesi yeterli oluyor. Tesisatçılar müşteri memnuniyeti sağlamak için ayrıntılı ve doğru bilginin önemini iyi bilirler. LG Therma V’nin Configurator adlı yazılımı, tesisat yöneticisine, siteye gelmeden önce yapılması gerekenlerin net bir resmini elde etmek için projeye özel bilgi verilmesini sağlıyor. Bu yazılım aynı zamanda müşterilere de kurulum sürecini kolay anlaşılır bir bakış açısı sunarak, ne beklemeleri gerektiğini bildiriyor.

%40’a Kadar Enerji Tasarrufu

Çevre bilincinin sürekli olarak arttığı günümüzde, hayata geçirilen bir sistem yeşil enerji hedeflerine ulaşamıyorsa sürdürülebilir bir çözüm olamaz. LG’nin performanstan ödün vermeden enerji verimliliğini artıran invertör teknolojisi ile donatılan Therma V monoblok ısı pompası, AC motorla çalışan geleneksel bir ısıtma sistemiyle karşılaştırıldığında; düşük hızlarda yüzde 40’a, daha yüksek hızlarda çalışırken ise yüzde 20’ye kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca LG Therma V, kullanıcıların yenilenebilir doğal enerji kaynağını kullanarak karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Bu da daha az fosil yakıtın tüketildiği ve böylece toplam CO2 emisyonlarının azaldığı anlamına geliyor.