BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

İKLİMLENDİRMEDE TASARIM VE KONFOR ODAKLI ÜRÜNLER

DAIKIN

Daikin, restoran, ofis ve otel projelerine yönelik dört yöne üflemeli ‘Dairesel Atışlı Kaset’ ve ‘Tam Düz Kaset’ ürünleriyle tasarım ve konforu bir arada sunuyor.

Daikin, iklimlendirme sektöründe her geçen gün daha çok önem kazanan ‘tasarım’ odaklı çalışmalara ağırlık veriyor. Çıkardığı her yeni ürünün şık tasarımıyla marka imajını desteklemeyi ilke edinen marka, bu nedenle tanınabilir, takdir edilen, kalıcı ve ayırt edici bir ‘biçim’ geliştirmeyi amaçlıyor. Daikin’in VRV kaset tipi iç üniteleri de tam olarak bu amaca pazarda yerini alıyor. Tasarım ile gelen konfor aynı zamanda duvar ve zemin alanından da tasarruf sağlayarak montaj ve mekanın estetiği açısından avantaj yaratıyor. ‘Dairesel Atışlı Kaset’ ve ‘Tam Düz Kaset’ modellerinde geniş ürün yelpazesiyle bina ve iç mekan düzenine uyum sağlayan Daikin VRV kaset tipi iç üniteler konfor, tasarım, güvenilirlik, verimlilik ve montaj esnekliği özellikleriyle öne çıkıyor.

YENİ KANAT VE SENSÖR TASARIMI İLE GELEN KONFOR

Daikin’in simgesel ürünü dairesel atışlı kaset, geliştirilen yeni kanat ve sensör tasarımı ile benzersiz bir konfor sunuyor. Kişilerin üzerine üflemiyor ve havayı yatay olarak tavana yönlendiriyor. 360° üfleme ve benzersiz kanat tasarımı ile odada eşit sıcaklık dağılımı sağlarken soğuk hava etkisini önlüyor.

Bireysel kanat kontrolü ile hava üflenmesinin istenmediği kanatlar kapatılabiliyor. Zemin ve varlık sensörünün birlikte sunulduğu opsiyonel akıllı sensörler sayesinde enerji verimliliğini ve konforu artırıyor.

Varlık sensörleri hem mahaldeki kişileri fark ederek hava üfleme yönünü değiştiriyor, hem de alanda kimseyi algılamadığında cihaza otomatik olarak kapanma emri gönderiyor. Zemin sensörü ise yer ve tavan arasında eşit sıcaklık dağılımı sağlıyor. Bu sayede enerji verimliliğini ve konforu yükseltiyor. Opsiyonel taze hava girişi mevcut.

Daikin’in ödüllü tam düz kaset tipi iç ünitesi piyasadaki en düşük ses seviyelerinden birine sahip. Opsiyonel akıllı sensörler, bağımsız kanat kontrolü ve taze hava opsiyonu bu iç ünite tipinde de mevcut. Böylece soğuk hava etkisini önlüyor ve iç ortam hava kalitesini artırıyor.

EN GENİŞ DEKORATİF PANEL SEÇENEKLERİ

Daikin dairesel atışlı kasetler düşük montaj yükseklikleri (2.2-7.1 kW arasında 214 mm) ile tavana mükemmel uyum sağlıyor, asma tavana rahatlıkla gizlenebiliyor. İç dekora ve uygulamaya uyum sağlaması amacıyla şimdiye kadarki en geniş dekoratif panel seçeneklerine sahip olacak şekilde üretilmiş. Beyaz ve siyah renk seçenekleriyle dizayn paneller daha şık bir görünüm sağlarken, kullanıcıya da esneklik sunuyor. Benzersiz kendi kendini temizleyen panel seçeneği ile otomatik filtre temizliği ve yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Özel olarak geliştirilmiş DC fan motoru sayesinde daha düşük enerji tüketimi ve daha düşük ses seviyeleri ile öne çıkıyor. Daikin’in tam düz kaset tipi iç ünitesi, tavan karolarına tam entegre monte ediliyor, yalnızca 8 mm. görünüyor. Şıklığını gösterirken, kompakt boyutlarıyla tavana monte edilmesi gereken diğer ekipmanlara da yer açıyor. Dekoratif paneller iki renk seçeneği (saf beyaz/beyaz-gümüş) ile herhangi bir dekora kolay uyum sağlıyor. İnce tasarımı, ofis ve perakende ortamlarında ideal olan estetik için net çizgiler sunuyor. Otel odaları, küçük ofisler gibi küçük alanlar için özel olarak tasarlanan ve 1,7 Kw soğutma kapasitesine sahip üniteye sahiptir.