BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DENTAYDIN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

FORM

Yaklaşık 12 bin metrekare alanda kurulu İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Dentaydın’ın iklimlendirmesinde yüksek verimle çalışan Mitsubishi Heavy VRF klima sistemleri kullanılıyor.

İstanbul Büyükçekmece’de yer alan İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Dentaydın ve yine aynı bina da hizmet veren Bil Koleji’nin iklimlendirmesinde çözüm ortağı olarak Form yer aldı. Yapıdaki tüm alanların iklimlendirilmesi için, toplam soğutma kapasitesi 357 kW olan 9 adet VRF KX dış ünite ve 114 adet 4 yöne üflemeli kaset tip iç ünite ve ince kanallı tip iç ünite klima cihazı kullanılıyor. Sistem ısıtma veya soğutma yapabilen Heat Pump olarak tasarlanmıştır.

Sistem Nasıl İşliyor?

Proje de kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; dış ünite grubunun, birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her yaşam alanının arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. Inverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor. Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıya dost bir teknoloji sunan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarını karşılıyor.

Form VRF Sistemleri’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar, yüksek verimliliği ve geniş ürün seçenekleriyle otel, iş merkezi, rezidans, konut, hastane, okul projelerinde tercih ediliyor.