BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

AKILLI KONTROL SİSTEMLERİYLE DONATILAN YOĞUŞMALI KOMBİLER

Baymak

Enerji Verimliliği Direktifi ile birlikte iklimlendirme sektöründe yeni bir dönem başlıyor. Baymak da bu yeni döneme, yüzde 30’a varan enerji tasarrufu sağlayan yoğuşmalı kombi ailesi Idee, Novadens, Novades Extra ve Duotec ile giriyor.

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte ısınma, ev ve işyerleri için en önemli ihtiyaçlardan biri olmaya başladı. Türkiye’de son yıllarda enerji verimliliği ve tasarrufun ön plana çıkmasıyla birlikte tüketici için de daha az enerji harcayan ve çevreye zarar vermeyen yoğuşmalı kombiler ilk tercih haline geldi. Baymak da 5 yıldır AR-GE çalışmalarıyla yoğuşmalı kombi kullanımın teşvik edilmesi ve tüketicinin bilinçlenmesi için çalışmalarına devam ediyor. Baymak’ın Avrupa teknolojisiyle donatılmış tam yoğuşmalı kombi ailesi ile kullanıcılara ev ve iş yerlerinde konforlu ısınmanın yanı sıra yüzde 30 enerji tasarrufu sağlanıyor.

Akıllı Kontrol Sistemleriyle Donatılan Ürünler Tüketici Konforunu Sağlıyor

İklimlendirme sektöründe yaşanan gelişmeler, teknolojik değişimler ve tüketici talepleriyle birlikte ürün gamını genişletme hedefiyle hareket eden Baymak, akıllı kontrol sistemleriyle donatılan ürünleri de tüketicileriyle buluşturuyor. Hassas ısı ayarlama özelliğine sahip olan akıllı oda termostatlarıyla kombileri uzaktan kontrol etmenin yanı sıra gün içindeki ani hava durumu değişikliklerine göre günlük ve haftalık olarak programlamak mümkün oluyor. Baymak tam yoğuşmalı kombi modelleri arasında yer alan Idee modeli, yüksek performansı, küçük, estetik tasarımı ve ultra sessiz çalışma özelliği ile öne çıkıyor.

Pazarda bulunan standart kombilere göre, 26 kg ve 54 cm yüksekliğiyle kompakt bir yapıya sahip olan idee, çok sayıda gelişmiş fonksiyona sahip Opentherm kontrol cihazları ile hassas kontrol sağlarken, 38 desibelle fısıltı kadar sessiz çalışıyor. Baymak’ın tam yoğuşmalı kombi ailesi üyelerinden Novadens ve Novadens Extra modelleri ise premix yanma teknolojisi ile yüksek oranda enerji tasarrufu sunuyor. Cold Burner Door (Soğuk brülör kapak) teknolojisine sahip Novadens serisi ile ısı kayıplarına karşı üst seviyede verim elde ediliyor.

Novadens Extra serisi kombilerde bulunan LCD kumanda paneli de kombileri uzaktan kontrol etme imkânı verirken, ortam ısısına duyarlı oda termostatı günlük ve haftalık programlamalar yapılmasını sağlıyor.

Baymak kombi ailesinin Premix ve Cold Burner Door teknolojisiyle ısı kayıplarına karşı maksimum verim sağlayan üyesi Duotec kombi modeli ise geniş ön paneliyle kullanım kolaylığı sağlıyor.