BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Somfy One: Tek Uygulamayla Evlerde Güvenlik Sağlıyor

Somfy

2017’de “Smart Home” ve “Embedded Technologies” kategorilerinde 2 tane CES Innovation ödülü ve ayrıca iF Design ödülü de alan Somfy One, tüm evlere son derece kolay bir şekilde kuruluyor. Evde yerleştirmek istenilen uygun bir yer bulup elektrik bağlantısının yapılması, sistemin devreye girmesi için yetiyor. Hemen ardından ürün, Somfy Protect uygulamasıyla cep telefonundan kontrol edilebilir hale geliyor. Somfy One, kullarıcılar evde yokken bir hareket algıladığında alarmı devreye sokuyor ve cep telefonuna bildirim gönderiyor. Full HD kamerasıyla da anlık video kaydına başlıyor. Yapılan ayarlamalara göre kullarıcılar evden çıkarken çalışmaya başlıyor ve kameranın kapağı açılıyor, eve dönüldüğünde de otomatik olarak kapanıyor.

Ürünün 130 derece görüş açısı, 8 kat görüntü büyütme, gece görüşü, 100dB siren, dahili hoparlör ve mikrofon ile çift yönlü ses iletimi, hareket sensörü ve evcil hayvan algılama gibi özellikleri bulunuyor.

Somfy One, kamera kapağı ile evdeki mahremiyeti de güvence altına alıyor. Akıllı telefondan istenilen an kapatabilen kamera kapağı ile evdeyken yaşanabilen “Acaba izleniyor muyum?” endişesi ortadan kalkıyor. Ürünün 130 derece görüş açısı, 8 kat görüntü büyütme, gece görüşü, 100dB siren, dahili hoparlör ve mikrofon ile çift yönlü ses iletimi, hareket sensörü (menzil: 5m) ve evcil hayvan algılama gibi özellikleri de bulunuyor.

Güvenlik İçin Somfy One Plus

Somfy, evinin güvenliğini maksimuma çıkarmak isteyenler için de One Plus’ı sunuyor. One Plus, Somf One’a ekstra olarak backup batarya ile elektrik kesintilerinde bile çalışma özelliği sunuyor. Kesintisiz iletişim ve video kayıt hafızası da içeriyor. 1 IntelliTAG™ kapı ve pencere sensörü ile bir anahtarlık kumanda da yanında geliyor.