BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

“OLUMSUZ BİR DURUM YAŞANMADIKÇA GÜVENLİK HİZMETİ ALINMIYOR”

Metropollerde sıkça yaşanan güvenlik saldırılarından biri de hırsızlık vakaları. Sokakta başlayan hırsızlık senaryoları ev ve iş yerlerinde farklılık gösteriyor. Hırsızlık vakalarının en sık rastlandığı durumlar genelde yalnız yaşayan ya da çalışan çiftlerin evlerinde gerçekleşiyor. Güvenliği tehdit eden, kişilerin mal ve can kaybına yol açabilen hırsızlık vakalarında önlem almak içinse pek çok kişi geç kalıyor.

Prosegur, kullanıcı profilleri üzerinde yaptığı incelemede kişilerin olası felaket senaryolarına maruz kalmadıkça alarm ve güvenlik hizmeti tercih etmediğine ulaştı.

Alarm Taktırmak İçin Soygun Yaşanmasını Beklemek

Ev ve iş yerlerinde öncelik olmasa da güvenlik önemli ihtiyaçlardan başında geliyor. Alarm hizmetinin zorunluluk değil, ihtiyaç olduğunu belirten Prosegur Türkiye Pazarlama Müdürü Eser Baykuş, “Güvenlik, özellikle şehir hayatının olmazsa olmaz ihtiyacıdır. Hem Türkiye’de hem de globalde müşteri profillerimizi incelediğimizde hizmet taleplerinin kişilerin hırsızlık ve yangın gibi felaketlere direkt veya dolaylı yoldan maruz kalmasıyla gerçekleştiğini gözlemledik. Güvenlik için alınan tedbirlerin sadece ülkemizde değil, globalleşen dünyada her şehirde bir ihtiyaç olduğunu ve eksiksiz hizmetin alınması gerekliliğini savunuyoruz. Kişileri mal ve can kaybına sürükleyebilecek felaket senaryoları için herkese önlem almayı keyfi harcama olarak görmemelerini tavsiye ediyoruz”