BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

KABLOSUZ İLETİŞİMİN EN GÜNCEL HALİ: WPA3 GÜVENLİK PROTOKOLÜ

KEENETIC

Keenetic, Wi-Fi Kablosuz iletişimdeki en güncel WPA3 Güvenlik Protokolünü, Türkiye’de bir ilk olarak tüm ürünlerinde sunmaya başladı. Firmanın CEO’su Vefa Tarhan, ev ve işyerleri için gelişmiş kablosuz iletişim olanağı sunan ve WPA2’ye göre oldukça ileri güvenlik şifreleme ve kullanıcı doğrulama sağlayan WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü hakkında bilgilendirme yaptı.

Yeni jenerasyon olan WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü, ev ve işyerleri için gelişmiş kablosuz iletişim olanağı sunuyor ve WPA2’ye göre oldukça ileri güvenlik şifreleme ve kullanıcı doğrulama sağlıyor. WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü, eski standart olan WPA2’ye göre büyük bir adım olarak nitelendiriyor.

Keenetic CEO’su Vefa Tarhan, WPA3 Wi-Fi güvenlik protokolü hakkında şunları söyledi: “WPA2 şifreleme modelinin geçtiğimiz yıllarda çok fazla güvenlik açıkları ortaya çıkardığı biliniyor. Keenetic, ürettiği tüm ürünlerde bu sorunu çözdü, bazı ağ üreticileri bu sorunu birkaç özel ürününde çözmekle yetindi. Diğer ağ üreticilerinin ürettiği ürünlerin önemli bir bölümünde cihazların güncellemesi olmadığı için kullanıcılar farkında olmadan ev ve iş yerlerinde kritik uygulamaların çalıştığı ortamlarda güvensiz bir şekilde bu cihazları kullanmaya devam ediyorlar. Günümüzde WPA3 kullanımı modem routerlarda düzenli bir güncellemeyi zorunlu bir gereksinim haline getirdi. Eski veya yeni internet kullanıcılarının ürünlerini kontrol etmelerinde fayda var. Bu yapacakları güncelleme veya ürün değişiminde ne kadar geç kalınırsa internet hatlarının 3. Şahıslar tarafından izinsiz kullanılma riskine gerek hızınızın paylaşılarak yavaşlatılmasına gerekse hattınızın suç unsurlarına alet olmasına kapı aralamış olurlar.

Keenetic olarak donanım ve yazılımla kullanıcılarımıza üst düzey ürünler sunuyoruz. Nesnelerin internet dünyasında birbirleriyle bağlantı kuran milyarlarca cihazın iletişiminde güvenlik bizim için en önemli katma değerimiz. Türkiye’de WPA3’ü sunan ilk firma olarak kullanıcılarımızın yenilikleri anında cihazlarına bulut teknoloji ile indirebiliyor olmaları kullanıcılara özel bir ayrıcalık. WPA3 İstemci bilgisayarlarda farklı üreticiler tarafından da sunulmaya başladı; Mobil cihazlar için beta yazılımla başlamış olmakla beraber, Android 10 ve Apple Iphone serileri için IOS 13 ile sunuluyor. Keenetic cihazlar WPA3, WPA3 Enterprise ve OWE ‘yi Keenetic OS 3.1 yazılımıyla kullanılabiliyor.