BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

HIRSIZLARA KARŞI ÖNLEM YAPAY ZEKA İLE ALINIYOR

Becker

Yapay zekaya sahip olan Centronic, hırsızlar tarafından zorlanan panjurlara, ters kuvvet uygulayıp akıllı ev sistem çözümünü devreye sokuyor.

Endüstriyel otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker’in yeni tüp motoru Centronic, Türk tüketicileri ile buluştu. Ar-Ge çalışmaları tamamıyla Becker’e ait olan Centronic, özellikle yaz aylarının bitmesiyle terk edilen yazlıklara girmeye çalışan hırsızların karşı etkili bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Becker’in akıllı ev sistemi B-Tronic ile eşgüdümlü olarak çalışan Centronic, özellikle müstakil evlerdeki otomatik panjurların hırsızlar tarafından zorlanarak açılmaya çalışılmasına, misliyle ters güç uygulayarak cevap veriyor. Evdeki tüm aydınlatmaları açarak, alarm sistemini çalıştıran ve en yakın polis merkezine soygun komutu gönderen sistemin kurulumu da kolaylıkla yapılabiliyor. Becker, bu yeni ürünüyle Türk pazarına giriş yaparken, Centronic özellikle kış aylarında kapalı kalan yazlık sahiplerinin yanı sıra evlere dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı ekstra güvenlik sağlıyor. Yapılan araştırmalar, hırsızlık olaylarının yüzde 70’inin ev ve işyerleri sakinleri yokken yaşandığını gösterirken, bu olaylarının büyük çoğunluğu otomatik panjurların levye ve benzeri aletlerle zorlanarak, taşıyıcı sistemlerinin kırılması sonucunda gerçekleşiyor.

Centronic, yapay zekâ ile geliştirilmiş sensörleri ile panjurun açılmaya zorlandığını anladığında, misliyle ters kuvvet uyguluyor. Aynı anda akıllı ev sistemini devreye alıyor. Yeni teknoloji ürünü Centronic, önceden kurulumu yapılan tüm Becker sistemlerine de rahatlıkla entegre edilebiliyor.

Kablosuz Panik Butonu

Hırsızlık ve benzeri tehlikelerle, içinde yaşam olan evlerde de karşı karşıya kalınabiliyor. Becker’in geliştirdiği kablosuz panik butonu ise özellikle hasta, yaşlı ve yanlız yaşayan kişiler için geliştirilen ekstra bir güvenlik unsuru olarak öne çıkıyor. ‘Panjurları aç’, ‘aydınlatmaları aç’, ‘elektronik cihazları aç’ gibi farklı senaryolarla desteklenen panik butonu, olası tehlikelerin uzaklaştırılması ve aynı anda en yakın polis noktasına bilgi verilebilmesini mümkün kılıyor.