BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DECT ALARM SİSTEMİ VE DECT EV OTOMASYONU

DECT, ev aletlerinin veya cihazların her biri birbirleriyle kablosuz olarak iletişim kurabilen bir tür kablosuz teknolojidir. DECT, öncelikle telsiz telefonda yaygın olarak kullanılmaktaydı. Güvenlik ve koruma için hızla büyüyen ihtiyaçların sonucunda bu teknolojinin entegrasyonu ile kablosuz alarm sistemi ve ev otomasyon sistemi piyasaya sürüldü.

DECT NEDİR?

ECT, Digital Enhanced Cordless Telecommunications’ın kısaltılmış halidir, bu ilk olarak 1987’de piyasaya sürülen telsiz telefon için birincil standarttır. DECT, Kablosuz İleri Teknoloji – İnternet ve Kalite (CAT-iq) ve DECT Ultra Düşük dahil olmak üzere birçok farklı standart vizyonuna sahiptir. Enerji (ULE). Bu, DECT teknolojisinin ev aletleri arasında bu kadar popüler olmasını sağlar. Yaklaşık 600 milyon ev aleti 110’dan fazla ülkede DECT entegrasyonuna sahiptir. Ultra Düşük Enerji (ULE) standart eklentisinin tanıtımıyla DECT, ev otomasyonu ve güvenliği için de ideal teknoloji haline geldi. DECT ULE, son derece düşük maliyetli, düşük güç tüketimi, uzun menzilli (basit yıldız teknolojisi ile tam ev kapsama alanı), parazitsiz, yüksek kararlı bit hızları ve katma değerli tamamlayıcı ses ve video yetenekleri sunar.

DECT’İN AVANTAJI

Uzun menzilli kablosuz iletim mesafesi, DECT teknolojisi için bariz bir avantajdır, aynı zamanda ev kullanıcılarının kablosuz telefonu evin etrafındaki sinyalini kaybetmeden kullanabilmelerinin nedeni de budur. Ek olarak, DECT teknolojisi, sinyal girişimini önemli ölçüde önleyebilen ve böylece iletişim kalitesini sağlayan güvenli bir kablosuz iletim yöntemidir. Son olarak, DECT iki yönlü bir iletişim teknolojisidir, bağlanan her cihaz denetlenecek, bağlantı kaybedildiğinde (sistemin kurcalanması, vandalizm), kullanıcıya bildirilecektir. DECT olgun bir standarttır, yeni versiyonu – DECT ULE zaten milyonlarca DECT ağ geçidi ve standart (PSTN) baz istasyonlarında konuşlandırılmıştır. Bu cihazlar, eski telefonları desteklemeye devam ederken Ev Otomasyonu ve Güvenlik / İzleme için DECT ULE’yi desteklemek üzere kolayca yükseltilebilir. Mevcut bir kablosuz telefon sisteminin kurulu olması mı? Sadece DECT uyumlu güvenlik sensörleri ve ev otomasyon cihazları ekleyin, güvenlik ve ev otomasyon özelliklerine sahip yepyeni bir sisteme genişletin.

DECT TEKNOLOJİSİ UYGULAMALARI

Telsiz telefon sistemi DECT’in geleneksel pazarıdır. DECT ULE’nin uygulanmasından bu yana, ev güvenliği ve ev otomasyonu alanları için ideal bir teknoloji haline geliyor.

DECT ALARM SİSTEMİ

• DECT Alarm Hub’ı: Tüm sistemin “beyni”, çeşitlilik güvenlik sensörleriyle iletişim kurar, internete Wi-Fi veya LAN bağlantısıyla bağlanır. Bir alarm tetiklendiğinde, kullanıcı akıllı telefon, tablet veya PC aracılığıyla bilgilendirilir.

• DECT Hareket Sensörü: alanı korumak için insan hareketini tespit etmek için kullanılabilir. • DECT Pencere / Kapı Sensörü: çevre koruması sağlamak için ana giriş noktalarının her birini korur. • DECT Cam Kırılma Sensörü: Cam pencereleri izlemek için ideal bir cihazdır. • DECT Kamera: Ev kullanıcısının canlı video izlemesini, görmesini, duymasını, aileleriyle konuşmasını sağlar. DECT EV OTOMASYON SİSTEMİ • Ev Otomasyonu, ev genelinde akıllı bir ağ kullanarak izleme ve kontrol amacıyla cihazların bağlanması olarak düşünülebilir. • Akıllı Fişler: standart elektrik prizlerine bağlı elektrikli cihazların akıllıca izlenmesini ve kontrolünü sağlar • Tüketim Ekranı ve Farkındalık: ev kullanıcılarına izlenen güç tüketiminin görüntüsünü sağlar • Aydınlatma Kontrolleri: Kullanıcıya evdeki aydınlatmayı uzaktan kumandadan kontrol etme imkanı sunar • Beyaz Eşya / Cihaz Kontrolü: kullanıcıya, tarife dışı tarife dönemlerinde işlem zamanlamasını ayarlamak da dahil olmak üzere cihazları uzaktan kumandadan kontrol etme imkanı sağlar • Klima Kontrolü: Termostat, HVAC, havalandırma, uzaktan algılama panjur • DECT Hareket Sensörü: alanı korumak için insan hareketini tespit etmek için kullanılabilir. • DECT Pencere / Kapı Sensörü: çevre koruması sağlamak için ana giriş noktalarının her birini korur. • DECT Cam Kırılma Sensörü: Cam pencereleri izlemek için ideal bir cihazdır. • DECT Kamera: Ev kullanıcısının canlı video izlemesini, görmesini, duymasını, aileleriyle konuşmasını sağlar.