BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

“TÜRK MÜHENDİSLERİMİZİN BAŞARISINI DÜNYAYA GÖSTERİYORUZ”

Arma Kontrol, güvenlik ve yangından korunma alanlarında sektörü bir araya getiren Intersec Fuarı’na katıldı. 19-21 Ocak 2020 tarihleri arasında 50 ülkeden 1.100’ü aşkın firmanın katılımıyla Dubai’de düzenlenen fuarda Arma Kontrol, yüksek teknoloji ürünü bariyer ve yer tuzaklarını tanıttı.

Dubai Intersec Fuarı hakkında bir değerlendirmede bulunan Arma Kontrol CEO’su Koray Kartal; “Alanının en prestijli fuarlarından biri olan Intersec’e beş yıldır üst üste katılım gösteriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çok verimli bir fuar dönemi geçirdik. Intersec’te bir yandan Türk mühendislerimizin başarısını büyük bir gururla dünyaya gösterirken diğer yandan alanımızdaki yeni trendleri yakından takip ediyoruz. Bu fuar aynı zamanda geniş kapsamlı uluslararası bir ticaret platformu özelliğine sahip. Bu da bize, halihazırda ihracat yaptığımız 52 ülkenin yanına yeni ülkeler ekleme imkânı sunuyor” dedi.

Arma Kontrol bu yılki fuarda, bariyer ve yer tuzaklarını tanıttı. Her biri yüksek teknolojiye sahip ürünler arasında yer alan Kollu Bariyer, estetik görünümü, hava şartlarından etkilenmeyen paslanmaz çelik dış kabini ve güçlü motoruyla uluslararası standarda ve kaliteye sahip. Elektronik özelliği sayesinde biyometrik okuyuculardan plaka tanımlamaya kadar her türlü giriş kontrol sistemi aracılığıyla kontrol edilebilen Mantar Bariyer, saatte 80 kilometre hızla çarpan bir aracı dahi durdurabiliyor. Devlet binaları, askeri tesisler, havalimanları, üretim tesisleri gibi alanlarda üst düzey güvenlik sağlayan Road Blocker, araçların ilgili bölgeye güvenli bir şekilde girişini de gerçekleştiriyor. Altyapı gerektirmeden zemine montajı yapılabilen otomatik çift yön Yer Tuzakları ise tüm access kontrol sistemleriyle (GSM, Plaka Tanıma Sistemleri, OGS-HGS Sistemi, Kart Okuyucular vb.) entegre çalışabiliyor.