BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

SCHNEIDER ELECTRIC, GARTNER’IN 2019 AVRUPA TEDARİK ZİNCİRİ LİSTESİNDE 3. SIRAYA YÜKSELDİ

Schneider Electric, Gartner’ın 2019 Avrupa Tedarik Zinciri En İyi 15 listesinde 3. sıraya yerleşti. Avrupa sıralaması, Gartner tarafından İspanya’nın Barselona şehrindeki 2019 Tedarik Zinciri Yöneticileri Konferansı’nda açıklandı.

Schneider Electric Global Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mourad Tamoud; “Bu üçüncülükle birlikte art arda ikinci yıl Gartner’ın Avrupa’nın en iyi tedarik zincirleri listesinde ilk 5 içinde yer almış oluyoruz. Bu başarı mutluluk verici ve özellikle de değerlendirmede aldığımız 10 puanlık mükemmel KSS bileşeni puanımızla gurur duyuyorum. Gartner’a göre KSS bileşeni puanı taahhütler, şeffaflık ve performans ölçütlerinde üçüncü şahıs kurumsal sosyal sorumluluk endeksidir. Dolayısıyla bu sonuçla çalışmalarımızdaki mükemmelliği tüm paydaşlarımız için bir değere dönüştürebildiğimizi kanıtlamış olduk. Le Vaudreuil (Fransa) akıllı fabrikamızın Dünya Ekonomik Forumu’nda 4. Sanayi Devrimi’nin öncülüğünü üstlenen ‘lighthouse’lar arasında gösterilmesinin ardından Gartner’ın sırlamasındaki bu yükseliş doğru yolda ilerlediğimizin göstergesi. Özelleştirilmiş Sürdürülebilir Bağlantılı 4.0 dijital dönüşüm inisiyatifimizle tedarik, üretim, planlama ve teslimat alanlarında dijitalleşme ve iyileştirmeleri uçtan uca bir perspektifle hayata geçirmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizi önceliğimiz olarak görüyor, kaliteli üretim ve hizmetler ile tedarik zincirinde mükemmelliğe odaklanıyor, aynı zamanda insanları ve gezegenimizi koruyoruz” dedi.

Mayıs 2019’da ABD’deki Tedarik Zinciri Yöneticileri Toplantısı’nda açıklanan, Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri En İyi 25 listesinde Schneider Electric 11. sırada yer almıştı. Gartner’ın her yıl yaptığı bu sıralama, tedarik zinciri liderlerini tanımlıyor ve bu liderlerin en iyi uygulamalarının ön plana çıkmasını sağlıyor. Şirket aynı zamanda Gartner’ın 2019 Tedarik Zinciri Yenilikçileri Ödülleri’nde 2019 Endüstriyel Üretim Tedarik Zinciri Yenilikçileri ödülünü kazandı. Bu ödül, endüstriyel üretim sektöründeki standart dışı, yenilikçi ve yüksek etkili tedarik zinciri inisiyatiflere veriliyor.