BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

SANAL GERÇEKLİKLE GÜVENSİZ ASANSÖRLER DENEYİMLENDİ

ROYALCERT

RoyalCert’in “Güvensiz Asansör Gerçekleri” projesi Kayseri Kocasinan Belediyesi iş birliğiyle Kayserili vatandaşlarla buluştu. Kayseri’nin farklı noktalarında vatandaşlara sanal gerçeklik gözlükleriyle kırmızı etiketli asansörlerde meydana gelebilecek asansör kazalarını deneyimleten RoyalCert bu şekilde asansör denetimlerine dikkat çekti.

Asansörler günlük hayatımızın önemli bir parçası. Bu nedenle ev ve iş yerlerinde her gün kullanılan asansörlerin güvenliği de oldukça önem taşıyor. Konut sahiplerinin asansör güvenliği konusunda titiz davranmaları, asansörlerinin düzenli olarak kontrol ve bakımlarını yaptırmaları gerekiyor. RoyalCert de vatandaşlar arasında asansör güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak adına hayata geçirdiği “Güvensiz Asansör Gerçekleri” projesiyle dikkat çekiyor. Daha önce çeşitli illerde vatandaşlara sanal gerçeklik gözlükleriyle kırmızı etiketli bir asansörde karşılaşılabilecekleri tehlikeleri deneyimleme fırsatı sunan RoyalCert’in son durağı ise Kayseri oldu.

ETKİNLİKLERİN AMACI İNSANLARI BİLİNÇLENDİRMEK

Kırmızı etiketli (Güvensiz) asansöre simülasyon ortamında binerek kötü senaryolarla yüzleşen ve RoyalCert uzmanlarınca bilgi paylaşılan vatandaşlar bu deneyimi sanal ortamda yaşayarak asansör periyodik muayenesinin önemi konusunda bilinçlendiriliyor. Bunun yanı sıra yaşadıkları binalardaki asansörlerde sorun olan kişiler de etkinlik stantlarında bulunan yetkililerle direkt görüşüp sorunlarını çözme şansı buluyorlar.