BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

OSRAM’DAN ÜRÜNLERİNİN ORİJİNALLİĞİNİ TEYİT EDEN GÜVEN PROGRAMI

OSRAM, ürünlerinin orijinalliğinin kalite ve performansından geldiği anlayışıyla, müşterilerinin satın aldığı OSRAM ürününün orijinalliğini teyit edebileceği Güven Programı’nı genişletti.

2015 yılında HID Xenon teknolojisiyle üretilen ampullerle başlayan Güven Programı’na 1 Aralık 2019 itibariyle tüm 2’li ambalajlı Halojen ve Xenon ürünleri eklendi. Bundan böyle yenilenen ürün kutularında yer alan güvenlik bandrolleri ve QR kod okutularak ya da ürüne ait 7 haneli ürün kodu web sitesi üzerinde sorgulatılarak ürünün orijinalliğinden emin olunabilecek.

TÜM AMBALAJLAR YENİLENDİ

OSRAM Trust Program’ın 2015 yılında global bir uygulama olarak başladığını ve faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde aktif olarak kullanıldığını söyleyen Osram Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, “OSRAM ürün paketlerinde yer alan yenilikçi, iki aşamalı güvenlik kontrolleri sayesinde, müşterilerimiz satın aldıkları lambanın uluslararası kalite ve güvenlik standartlarına göre üretilmiş, orijinal bir OSRAM ürünü olup olmadığını kolayca doğrulayabilecekler. Bugün tüm Xenon ve Halojen ikili kutu ürünlerimiz 7 haneli ürüne özel kod içeren yenilenmiş ambalajlarıyla müşterilerimizle buluşuyor” dedi.

Bu programın bir amacının da müşterilerini sahte ve düşük kaliteli ürünlerden korumak olduğunu söyleyen Sürücü, “Düşük kaliteli, sahte lambalar, kısa ömürlü ve dengesiz ışık renklerine sahip olurlar. Bu da özellikle trafikte diğer sürücüler için körlüğe varacak şekilde olumsuz etkilere yol açabilir. Sahte aydınlatma ürünü kullanmak bir nevi hayatınızı riske atmak demektir. Ayrıca kalitesiz ürünler voltaj farkları yaratarak kısa devre oluşturabilir ve arabanıza da zarar verebilir.

Globalleşen dünyada bir ürünün orijinalini sahtesinden ayırmak son kullanıcı açısından gün geçtikçe zorlaşıyor ve buna bağlı olarak pazardaki taklit ürün sayısı da artıyor. Biz de kendi sektörümüzde bu probleme bir çözüm sunmak amacıyla, müşterilerimizin bir problem yaşamaması için bir önlem almadık istedik” dedi.