BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

MAKEL ANKARA A-TECH FUARI’NDA TOKİ’YLE BULUŞTU

A-Tech Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı özel sektör ile devlet kurumlarının karşılıklı görüşmelerine imkân tanıyacak şekilde ev sahipliği gerçekleştirdi. Fuar süresince her kademeden yetkililer ile buluşma şansı yakalayan sektör temsilcileri mevcut durum ve 2019 yılı beklentileri konularında konuştular. Makel Genel Müdürü Hakan Öztürk, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ile sektörün genel durumu, projeler ve sektöre yön veren yerli üretimin desteklenmesi konuları hakkında karşılıklı istişarelerde bulundular.

Makel Genel Müdürü Hakan Öztürk, Makel’in son yıllarda özellikle LED aydınlatma ürünlerine yönelik yaptığı atılımlar hakkında bilgi aktardı, yerli ve milli üretim konusuna dikkat çekti. Makel’in sektörün milli üretim hedefine dönük üstüne düşen atılımları gerçekleştirdiğini belirten Öztürk, anahtar-priz ürünlerinden akıllı ev

ve otomasyon sistemlerine oradan LED aydınlatma ürünlerine kadar birçok ürünü tek bir çatı altında, yerli üretim mantığı ile pazara sunduklarını söyledi.

Makel Genel Müdürü Hakan Öztürk, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik’ten sektördeki yerli firmalara destek verilmesi gerektiğini belirterek, yerli firmaların gerek iç pazar gerekse ihracat pazarlarında önemli projelere imza attıklarını, Türkiye firmalarının artık dünyanın her yerinde itibar gören, marka değeri yüksek itibarlı firmalar olduklarını ifade etti.