BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

GÜNSAN İHRACAT YAPTIĞI ÜLKE SAYISINI 70’E ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR

Anahtar priz sektörü çözüm üreticisi Günsan, yenilikçi ve kişiselleştirilmiş ürün portföyünü zenginleştirerek 2019 yılını çift haneli büyümeyle kapadı. Cirosunun yüzde 40’ını ihracattan karşılayan Günsan, büyümesinde, akıllı yeni ürün gruplarıyla Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarına odaklanmasının da etkili olduğunu dile getirdi. 2019 yılında ihracatını da çift haneli olarak artıran Günsan, ihracat yaptığı ülke sayısını 70’e çıkarmayı hedefliyor.

Günsan, akıllı ve kişiselleştirilebilen ürün gamıyla 2019 yılını çift haneli büyümeyle geride bıraktı. Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesi ile farklılaşan Günsan, 2019 yılında prestijli global fuarlara katılarak yeni pazarlarda pazar payını artırmaya odaklandı. Ürünlerini aralarında 50’den fazla ülkeye ihraç eden Günsan, 2019 yılında portföyüne Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarını da dahil ederek, ihracatını da artırdı.

“SEKTÖR ORTALAMASININ ÜZERİNDEYİZ”

Teknolojik gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek yenilikçi ürünlere odaklandıklarını söyleyen Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; “Üretim kapasitemiz her geçen yıl artıyor. Sektörümüzde AR-GE’ye en fazla kaynak ayıran şirket olarak sektörün ortalamasının üzerinde ilerliyoruz. Son iki yılda prestijli projelerde önemli roller aldık. Büyük ölçekli gayrimenkul projelerinin yanı sıra İstanbul Havalimanı ve birçok şehir hastanesinin de çözüm ortağıyız. Deneyimlerimizi ve birikimimizi günümüz teknolojisi, sistemleri ve kullanıcı ihtiyaçları ile uyumlu hale getiriyoruz. 2019’da lansmanını yaparak pazara sunduğumuz İngiliz tipi serimizin yanı sıra mobil uygulamamız Radius App, Eqona USB’li şarj prizi gibi ürün ve çözümlerimiz de bu anlayışımızın bir göstergesi” dedi.

“ODAĞIMIZDA İHRACAT VAR”

Son dönemde özellikle üst segment projelerinin artmasıyla dekorasyona olan ilginin arttığını, yeni nesille birlikte dekorasyon anlayışını da değiştiğini söyleyen Garcia, “Gelişen ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda bugün, elektrik anahtarları ve prizleri sadece işlevsellikleri ile ön planda değil, kaliteleri ve özgün tasarımları ile de yaşam alanlarının bir parçası haline geldi. Bizim ürünlerimiz de bu ihtiyaç ve taleplere göre şekilleniyor. Satışlarımızda ihracatımızın payını arttırmayı hedefliyoruz. İhracat yaptığımız ülke sayısını 70’in üzerine çıkarmak üzere çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl da Afrika ve Ortadoğu’nun yanı sıra Rusya pazarında olmak istiyoruz. Rusya bizim için önemini halen koruyor. Bu pazarda elektrik malzemelerinin tamamına talep var” dedi.

Günsan’ın 2020 hedefleri arasında enerji verimliliğine odaklanarak, enerji tüketimini azaltmaya katkıda bulunan ürünler geliştirmek olduğunu söyleyen Garcia, yapı marketlerle iş birliğini de artırmak istediklerini kaydetti.