BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

FORM ŞİRKETLER GRUBU’NDAN İZMİR VE GÜRCİSTAN’DA SERVİS EĞİTİMİ

FORM ŞİRKETLER GRUBU

Form Şirketler Grubu iştiraki Form MHI Klima Sistemleri, Ege Bölgesi’ndeki ve Gürcistan Tiflis’teki yetkili servislerine eğitim düzenledi. Montaj kurallarından arıza çözümlerine geniş bir içeriğe sahip olan eğitimlere toplamda 128 personel katıld
.
Türkiye genelinde 200’ü aşkın yetkili servisi bulunan Form MHI Klima Sistemleri, servis personellerinin teknik bilgisini ürünlerdeki son teknolojik gelişmelere paralel olarak sürekli güncel tutmak amacıyla kapsamlı eğitimler düzenliyor. Bu yılki eğitimlerine Ege Bölgesi’nden başlayan Form MHI Klima Sistemleri, bölgede bulunan 34 servis firmasıyla bir araya geldi. Eğitim kapsamında split klima cihazlarının genel özellikleri, montaj ve arıza konularının yanı sıra yeni nesil çevreci R32 gaz özellikleriyle ilgili de bilgi verildi. 2 gün süren eğitimlere, 34 servis firmasından 68 kişi katıldı.

Eğitimlerin yurtdışı ayağında ise, Gürcistan’da bulunan Mitsubishi Heavy servislerine bireysel klimanın yanı sıra VRF klima sistemleriyle ilgili de bilgiler aktarıldı. Form MHI Klima Sistemleri’nin Gürcistan’da bulunan partner firması ICE Ltd. önderliğinde düzenlenen eğitim programı 3 gün sürdü. 60 personelin katıldığı eğitimler kapsamında KX sistemler, montaj ve devreye alma kuralları, bireysel ve merkezi kontrol sistemleri, arıza çözümleri gibi konularda bilgi verildi.