BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

DANFOSS, ADANA’DA SOĞUTMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Danfoss Türkiye Soğutma Sistemleri, Danfoss Teknik Destek ve Eğitim Müdürü Adnan Güney’in öncülüğünde düzenlenen seminerde, soğutma sistemleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Programın ilk bölümünde termostatik genleşme valfi uygulamaları, kullanım ipuçları ve uygulama hataları ile ilgili püf noktalar üzerinde duruldu. Ayrıca solenoid valfler, kurulum püf noktaları, gözetleme camları ve filtre kurutucular genel hatlarıyla anlatıldı.

Basınç ve sıcaklık prosestatları ile kartuş basınç switchleri konularına da değinilen seminerin ikinci bölümünde ise Danfoss MTZ / NTZ hermetik kompresörler ele alındı. Serilerin teknik özelliklerinin sunulmasının ardından Danfoss hermetik kompresör teknolojisi tasarımındaki kritik noktalar katılımcılarla paylaşıldı. Söz konusu ürünün yüksek verimli ve uzun ömürlü bir hermetik kompresör olduğu vurgulandı. Tekli ve merkezi sistem uygulamaları ile ilgili tavsiyeler verildi. Soğutma sistemleri özelinde düzenlenen seminer, beklenenden iki kat fazla katılımla Adana ile birlikte Gaziantep, Şanlıurfa ve diğer çevre illerden yoğun ilgi gördü.