BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

APSİYON, ‘YETKİLİ SAYAÇ OKUMA VE DAĞITIM ŞİRKETİ’ OLDU

APSİYON

Apsiyon, “Merkezi ısıtma ve sıhhi sıcak su sistemlerinde ısının ve sıcak su giderlerinin paylaşılmasına ilişkin yönetmelik” kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ‘Yetkili Sayaç Okuma Belgesi’ aldı.

Apsiyon CEO’su Kudret Türk konuyla ilgili olarak, sayaç okuma, muayene ve kalibrasyon hizmetleri ve tüm bu süreçlerin yönetimi konusunda site ve apartman yönetimlerinden çok talep aldıklarını, bakanlıktan aldıkları belge ile de artık Yetkili Sayaç Okuma ve Dağıtım Şirketi olduklarını belirtti.

Müşterilerinin sayaçlar konusunda hem zamandan kazanmalarını hem de kaliteli ve güvenilir hizmet almalarını istediklerini söyleyen Türk bu amaçla yola çıkarak Apsiyon’a tamamen entegre çalışan Uzaktan Sayaç Okuma ve Faturalandırma Sistemini devreye aldıklarını vurguladı.
Kurdukları bu sistem ile site yönetimlerini tekrar eden maliyetlerden kurtaracaklarını ve aynı zamanda yönetmelik değişiklikleri hakkında onları düzenli olarak bilgilendireceklerini ifade etti.

2018 Temmuz ayında çıkan yönetmelik kapsamında, Isı Sayaçlarının (Kalorimetre) da Elektrik, Doğalgaz ve Su sayaçları için uygulanan mevzuata dâhil edildiğini vurgulayan TÜRK, “Bu yönetmelikle ısı sayaçları için de 5 yılda bir periyodik muayene zorunluluğu getirildi. Muayenesiz ısı sayacı kullananlara ‘damgasız ölçü aleti kullanma’ fiilinden ceza uygulanacak. Dolayısıyla 5 yıldan fazla zamandır kullanılan sayaçların da kalibrasyonunun yapılması gerekiyor. Apsiyon olarak müşterilerimizin buradan kaynaklanan sıkıntılarını çözüp masraflarını da en aza indirmek istiyoruz. Site yönetimlerine en uygun fiyatlarla sayaçlar teklif edeceğiz. Ayrıca isteyen müşterilerimize kalibrasyon hizmeti de vereceğiz” dedi.