BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Prysmian Kablo, Bursa’nın Kent Ekonomisine Işık Tutuyor

Prysmian Group

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından gerçekleştirilen, Türkiye’nin önde gelen saha çalışmalarından biri olan ve kent ekonomisine ışık tutan “İlk 250 Büyük Firma – 2017” araştırmasının sonuçlarına göre 9. sırada sektör 1.’si olarak yer aldı. Listede yer alan Bursa’daki ilk 250 firma, toplam ciro, katma değer, öz sermaye, net aktifler, dönem karı, ihracat değeri ve istihdama katkılarıyla rekor seviyeye ulaştı.

“Ekonomiye Katkı Sağlayarak İlerleyeceğiz”

Türkiye’nin ileri teknolojideki üretimini ve ihracatını arttırması gerektiğini vurgulayan Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “2017 yılını hem ekonomik hem de siyasi açıdan oldukça zorlu koşulların ardından Türkiye’de ve dünyada olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak tanımlayabiliriz. Devreye alınan ekonomik tedbirler sayesinde, Türkiye ekonomisi hızlı bir toparlanma sürecine girdi. Prysmian Kablo olarak, biz de 2017 yılını başarılı bir şekilde tamamladık. Bu başarımızı “BTSO 250” ile bir nevi kanıtlamış olduk. Geçtiğimiz yıl 14.sırada yer alırken bu sene sektör 1.’si olarak 9. sıraya yükseldik.” dedi.

Elektronik ortamda ve 1.000’i aşkın firmanın katılımıyla gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, Bursalı devlerin iç ve dış satışları toplamı 2017 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 34 artarak, 116,6 milyar TL oldu. Geçtiğimiz yıl 250 firma tarafından oluşturulan katma değer yüzde 30 artışla 19 milyar TL’nin üzerine çıkarken, firmaların öz sermaye toplamları ise yüzde 28’lik artışla 26,5 milyar TL’ye yükseldi.