BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

NEXANS, IRAK’DAKİ İLK TEKNİK SEMİNERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Nexans tarafından Irak’ta düzenlenen ilk teknik seminer, Elektrik Bakanlığı’na bağlı Erbil, Dohuk ve Musul Elektrik Dairesi çalışanlarının yanı sıra davetli petrol ve gaz sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların teknik ekiplerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

40 davetlinin katılım gösterdiği seminer, Nexans Türkiye CEO & Orta ve Batı Asya Genel Müdürü Jerome Leroy’un, Nexans’ın dünya genelindeki üniteleri ve uzmanlıklarını paylaştığı sunum ile başladı ve Irak Bölgesi İş Geliştirme Müdür Yardımcısı Mahmut Serhan’ın Nexans’ın Orta Doğu ve Irak’taki varlığına değindiği sunumu ile devam etti.

Petro&Gaz Segmenti Orta Doğu Bölge Ürün Müdürü Hamada Khalifa ve Nexans Türkiye Ürün Müdürü Seher Sarıca’nın, katılımcılara AG ve OG kabloları teknik detayları, MoE teknik şartnameleri, aksesuarlar, yangına dayanıklı kablolar, petro&gaz tesislerinde kullanılan kablolar ve hipron kablolar ile ilgili detaylı bilgiler verdiği toplantıda, Orta Asya Bölgesi Satış Pazarlama Direktörü Işıl Bağcıoğlu, petro&gaz segmenti için Nexans’ın “Beyond Cables” yaklaşımını anlattı.

O&G (Petrol&Gaz), ISP (Endüstriyel Çözüm ve Projeler) ve B&T (Bina&Bölgeler) segmentleri, enerji üretimi, trafo istasyonları, iletim hatları ve dağıtım projeleri derinlemesine incelenerek ele alındı. Özellikle yangına dayanıklı ve alev geciktirici kablolar katılımcıların ilgisini çekerken, pazardaki bilgi eksikliği hissedilen yangın güvenliği konusunda da paylaşımlarda bulunma fırsatı yaratılmış oldu. Nexans ekibinin gerçekleştirdiği sunumlar çerçevesinde, konukların katılımları ile interaktif bir şekilde gerçekleşen 1 günlük etkinlik sırasında katılımcılarla, Nexans’ın Irak pazarındaki büyüme beklentilerini de destekleyecek olan teknik seminerlerin, 2019 yılında Süleymaniye, Basra ve Bağdat gibi Irak’ın farklı şehirlerinde devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Nexans Türkiye CEO & Orta ve Batı Asya Genel Müdürü Jerome Leroy, “İlk Nexans & Irak Teknik Semineri’ne katılan değerli konuklarımıza Nexans adına teşekkür ediyorum. Nexans ürün müdürleri ve son derece donanımlı katılımcılar arasındaki etkileşim, Güç Dağıtımı, Kablo ve Bileşen Çözümleri ve hassas alanlarda Yangın Güvenliği konularında derin beklentiler olduğunu gösterdi. Ekibimizin bu ve benzeri konularda fazlasıyla faydalı bilgiler verdiğine inanıyorum. Seminerlerimiz, 2019 yılının ilk çeyreğinde Süleymaniye, Basra ve Bağdat’ta devam edecek. Bu başarılı etkinliği gerçekleştiren Nexans ekibine, organizasyon için ayrıca teşekkür ederim” dedi.