BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

LİMAK ENERJİ ÇEVRE TİMİ’NİN YENİ ADRESİ ÇANAKKALE OLDU

Limak Enerji Çevre Timi, bugüne kadar Bursa ve Yalova’da toplam beş alanın doğal güzelliğini geri kazanmasına katkı sağladı. Daha önce Küreklidere Şelalesi, Mudanya merkez ve Kumyaka bölgesindeki kıyı alanı, Yalova Çınarcık’ta bulunan Hasan Baba Piknik Alanı ve 15 Eylül Dünya Temizlik Günü kapsamında Dağyenice Göleti’nin çevresini çöplerden arındıran Çevre Timi’nin yeni adresi Çanakkale oldu.

Limak Enerji şirket çalışanlarının oluşturduğu Çevre Timi, faaliyet gösterdiği 4 ilde çevre temizliğine katkı sağlayarak, farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Çevre Timi beşinci etkinliğini, Limak Enerji’nin hizmet verdiği illerden birisi olan Çanakkale’de gerçekleştirdi. Çanakkale Kepez sahilini doğal görünümüne kavuşturan Çevre Timi üyelerinin gerçekleştirmiş olduğu temizlik hareketine, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama, Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümündeki öğrencilerle birlikte öğretim görevlileri de katılım sağladı.

“Doğal Kaynaklarımızda Gelecek Yıllarda Kirliliğin İzi Olmaması Adına, Bugünden Sürdürülebilir Bir Gelecek Hayal Ettik”

Doğanın korunmasına dikkat çekmeyi amaçlayan Çevre Timi, bu konuda bilinç oluşturmanın yanı sıra doğaya verilen zararı da gözler önüne seriyor. Sağlıklı şehir siluetinin, ancak çevreye duyarlı bireyler tarafından inşa edileceğini belirten Çevre Timi üyeleri, vatandaşlara çevrenin nasıl korunması gerektiği ve nasıl temizlenmesi gerektiği konusunda da rol model oluyor. Son dönemde dünyadaki plastik oranının yükseldiğine değinen Çevre Timi, “Plastik atıklar doğada kaybolma oranı en yüksek maddelerden biri. Doğaya zarar veren bu maddelerin doğadaki canlıların yaşamını tehdit etmesi ve çevreye zarar vermesi de söz konusu. Dünyamızı daha yaşanabilir kılmak için doğaya verdiğimiz tahribatı sıfırlamamız gerekiyor. Çevre temizliği demek, her türlü doğal kaynak kirliliğinin önüne geçmek demek anlamına geliyor. Bu sebepten dolayı sürdürebilir çevre bilincinin aşılanması da çok önemli. Çünkü kirletmeden yaşayabilmeyi ve doğaya saygı duymayı öğrenmemiz gerekiyor. Doğal kaynaklarımızda gelecek yıllarda kirliliğin izi olmaması adına, bugünden sürdürülebilir bir gelecek hayal ettik. Yaptığımız çalışmalarla ise bu hayalimizi hem gerçekleştiriyor hem de geleceğe güzel bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dedi. Doğaya bırakılan plastik poşet, pet şişe, ambalaj, gıda ve kâğıt gibi atıkları toplayan Çevre Timi, sosyal sorumluluk projesini sürdürerek toplumdaki çevre bilincini artırmaya devam edecek.

Her Yıl 1.000 Ağaç Dikilmesi Hedefleniyor

Limak Enerji, Çevre Timi’nin yanı sıra kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile de farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Limak Enerji’nin, faturalarda ve abonelik işlemlerinde kullandığı kağıtları doğaya yeniden kazandırmak amacıyla başlattığı “Yeşil Dönüşüm Ormanları” projesinin ilk durağı Çanakkale oldu. Her yıl 1.000 ağaç dikilmesinin hedeflendiği projenin ilk fideleri, Çanakkale’de dikilerek Çanakkale’nin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağlandı.