BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

Şehir Hastanelerinde Yeni Nesil İletişim Çözümleri

Karel

Türkiye’de son dönemde sağlık sektörüne yapılan yatırımlar özellikle Şehir Hastaneleri projeleri ile öne çıkıyor. Yüksek kapasiteli hastane projelerinde iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere ileri teknoloji çözümler kullanılıyor.

Karel kesintisiz iletişimin ve haberleşmenin hayati derecede önemli olduğu Şehir Hastaneleri projelerinde; tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayan, esnek, büyümeye ve gelişmeye açık yapıda entegre çözümler sunuyor.

İletişim çözümlerinin başında, IP ve analog yapıda çalışabilen, gerektiğinde kapasite artırım imkânı sunan, donanımsal olarak satın alınabilmesinin yanı sıra mevcut sunucu üzerine kurulan özel yazılımı ile de kullanılabilen IPG İletişim Platformu geliyor. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayacak geniş IP telefon ürün gamının yanında basit kullanım ve daha düşük maliyet imkânı sunan analog telefonların birlikte kullanılabildiği IPG İletişim Platformu, ayrıca akıllı telefonlardan kullanılabilen Karel Mobil gibi VoIP uygulamalarını da destekliyor.

Hastaların sağlık personeliyle haberleşmesini ve özellikle acil durumlarda kısa sürede iletişim kurulabilmesini sağlayan Hemşire Çağrı Sistemi, hastane projelerinde önemli yer tutuyor.

Sabit bir yerde çalışmayan ve sürekli yerleşke içinde dolaşan görevlilerin sürekli iletişim halinde olabilmesi için IP DECT sistemler kullanılıyor. Bu sayede mobil personel de kesintisiz bir şekilde dahili numarası üzerinden görüşmelerini gerçekleştirebiliyor. Kurum içi ihtiyaçların karşılanması ve dışarıdan arayanların ilgili birimlere yönlendirilmesi için Karel IP Çağrı Merkezi, verimli bir çözüm olarak kullanılıyor.

Büyük kapasiteli şehir hastanelerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan ve kesintisiz bir şekilde yürümesi gereken iletişim sistemleri, Karel iletişim çözümlerinin birbirleri ile entegre çalışması sayesinde verimli bir şekilde kullanılabiliyor.