BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

MERSİN ŞEHİR HASTANESİ KABLO SİSTEMLERİ

2M KABLO

Türkiye’nin resmi olarak hizmete açılan ilk Entegre Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Mersin Şehir Hastanesi’nde 2M Kablo yangına dayanıklı kontrol kabloları ve yangın alarm kabloları ile yer aldı.

Son teknolojiye sahip cihazlarla donatılan, 5 yıldızlı otel konforunda tasarlanan ve 1294 hasta yatak kapasitesine sahip Mersin Şehir Hastanesi’nde, 51 ameliyathane, 210 yataklı yoğun bakım ünitesi, 230 poliklinik odası, 12 bin poliklinik hasta kapasitesi, 3 bin 858 araçlık otoparkı ve helikopter pisti bulunuyor.

Ülke genelinde yapımı devam eden 17 entegre şehir hastanesi projesi arasında yer alan ve protokolü en son imzalanmasına karşın, ilk olarak bitirilen, 232 bin metrekare inşaat alanına sahip Mersin Entegre Şehir Hastanesi bünyesinde son teknolojinin kullanıldığı anjiyografi merkezi, hiperbarik oksijen merkezi, yanık tedavi merkezi, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp, diyaliz, doğum ve tüp bebek üniteleri bulunuyor.

Hastanenin elektrik ve elektronik kontrol altyapısında ve mekanik otomasyon sistemlerinde kullanılan yangına dayanıklı kontrol kabloları, özellikle havalandırmanın devreye alınması sürecinde kullanılıyor. Yangına dayanıklı yangın alarm kabloları 180 dakikaya kadar alev altında elektrik ve sinyal taşımaya devam etme özelliğine sahip ve hastanede herhangi bir sebeple çıkabilecek bir olumsuzluk sonrası verilerin kesintisiz olarak ilgili birime iletilmesi ve hızlıca müdahale edilmesini sağlıyor.