BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

KAMU YAPILARINDA AKILLI UYGULAMALAR

Kamusal alanlarının günümüz ihtiya.larına karşılık vermeye başlamasıyla akıllı uygulamaların kullanım oranı artmış durumda. Belediyeler, adliyeler, hastaneler, vergi daireleri gibi binaların hem çalışan hem de kullanıcı kişilerin hayatını kolaylaştırmak adına akıllı donanımlara sahip olması çok önemli.

Güvenlik, iş takibi, haberleşme, anons sistemleri, uygulama kullanma kolaylığı gibi birçok akıllı uygulama sayesinde hem maliyetlerde hem de iş yapış sürelerinde azalma sağlanıyor. Teknoloji firmalarının ürettiği çözümler ve devletin konuya olan ilgisi ve yatırımları birçok şeyi tek tuşla ya da daha basit bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor.

SİBER SALDIRILARIN ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Her geçen gün yenilenen ve büyüyen kamu binalarında akıllı güvenlik kontrol sistemleri uygulanması gereken bir dizi tedbiri de beraberinde getirdi. Bir kamu binasını doğru biçimde korumak için global bir yaklaşım ve ihtiyaca özel çözümler gerekiyor. Teknik destek, güvenlik ve kontrol çözümleri üreten sektör her geçen gün gelişmeye devam ediyorBinaların akıllılaşması demek günümüzde artan siber saldırıların da önüne geçilmesi için çalışmalar yapılması demek. çünkü oluşabilecek en küçük saldırı tüm sistemin aksamasına, bilgilerin kötü kaynakların eline geçmesine, maddi zarara kadar birçok duruma neden olabilir.

MALİYET VE ZAMANDAN TASARRUF

Belediyelerin akıllı uygulamalara yaptığı yatırımlarla da kullanıcılar yapmak istedikleri işlemleri kolaylıkla yapabiliyor. Belediye binasına gittiğinde de ekranlardan işlemlerini takip edip, kolaylıkla başvurularını yapıp işin yetkilisine zaman kaybetmeden ulaşabiliyor. Akıllı sistemlerin bir lüksten çok bir ihtiyaç haline geldiği günümüzde özellikle kullanıcılarının hiç eksik olmadığı kamusal binalarda akıllı uygulamalar hayati bir önem taşırken yapılan işleri, maliyetleri ve harcanan enerjiyi minimuma indiriyor. Sektör de konuyla ilgili her geçen gün yeni çözümler üretirken kamusal yapılarımız her geçen gün daha da akıllanıyor.