BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

IOT İLE YÖNETİLEN AKILLI VE DİJİTAL HASTANELER

Akıllı uygulamalar her alanda olduğu gibi sağlık alanında da hayatı kolaylaştırıyor. Geliştirilen teknolojiler ve IoT sistemlerinin bu uygulamalara entegrasyonuyla cihazları birbirine bağlamak mümkün hale geliyor. Hastaneler barındırdığı teknolojik cihazlar, gerektirdiği koşullar itibariyle akıllı bina kavramının ötesine geçiyor, IoT sistemlerin de dahil olmasıyla ortaya dijital hastaneler çıkıyor.

Hayatımızın her alanında kendini gösteren akıllı uygulamalar herkes için önemli olan sağlık yapılarını ve hizmetlerini de bir üst seviyeye taşıyor. Geliştirilen uygulamalar IoT teknolojisiyle de birleştirilince ortaya geçmişte hayal bile edemediğimiz akıllı yapılar, tam entegre ileri teknoloji otomasyonlar, yapay zeka insan iş birliği sonucu yüksek doğruluk oranlarına sahip teşhisler ve konforlu hizmet olanakları çıkıyor. Firmaların sağlık alanında geliştirdikleri çözümler hastanelerin ve hastaların ihtiyaçlarına göre şekillendirilebiliyor. Teşhis ve tedavi sırasında kaynaklar ve zaman israf edilmeden çözüme giden yol da kısalıyor. Sensörlerden toplanan veriler, bunların saklandığı bulut sistemleri ve büyüyen sınırsız teknoloji sayesinde erişilebilir olmaya başladı.

Mobil, video ve artırılmış ve sanal gerçeklikte gerçekleşen gelişmeler birleştirildiğinde, bir kişinin sağlık bakım ihtiyaçlarını kendi evlerinin rahatlığından izleyebileceği ve yönetebileceği bir gelecek, firmaların ürettiği teknolojilerle mümkün olabiliyor.

Mobil sağlık hizmetleri, artırılmış gerçeklik teknolojileriyle birlikte üretilen çözümler ve yakın gelecekte vücudumuza yerleştirilecek çiplerle izlenilebilir sağlık teknolojileri sağlık sektörünü daha da ileriye taşıyacak.