BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

İç Mekan Kameralarında Çift Yönlü Sesli İletişim

Somfy

Hırsızlık vakalarının sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum, farklı caydırıcı önlemlerin alınmasını zorunlu kılıyor. Somfy, ev ve iş yerlerinin güvenliğini maksimuma çıkartacak iç mekan kameralarını kullanıcılara sunuyor.

Gece Görüşlü İç Mekan Kamerası

Somfy, iç mekan kameraları ile güvenlikte teknolojinin gücünü sunuyor. Visidom ICM100 motorlu ve gece görüşlü iç mekan kamerası açısını kolayca değiştirebilme özelliğine sahip. Kameranın kablolu ve kablosuz internet bağlantısı özelliği bulunuyor. HD görüntü kalitesi (1280×720), hareket tespit edildiğinde e-posta ve akıllı telefon uygulaması üzerinden bildirim gönderimi, Micro SD karta kayıt yapabilmesi, iç mekan kameralarında çift yönlü sesli iletişim de ürünü farklılaştırıyor.

HD görüntü kalitesi (1280×720), hareket tespit edildiğinde e-posta ve akıllı telefon uygulaması üzerinden bildirim gönderimi, Micro SD karta kayıt yapabilmesi, iç mekan kameralarında çift yönlü sesli iletişim de ürünü farklılaştırıyor.

Her An İzleme Olanağı

Yerleştirilen kameralar sayesinde ev ya da iş yerleri cep telefonundan ya da tabletlerden her an izlenebiliyor. Bu sayede evde kimse yokken her şeyin yolunda olduğundan emin olunmasını ya da bakıcısıyla evde bırakılan çocukların nasıl olduğunu gözlemleme şansı veriyor. Bunun için Visidom uygulamasını ücretsiz olarak Android veya IOS akıllı telefona indirmek ve PIN kodunu girmek yeterli oluyor. Kameralar, alarm durumunda ya da istenilen Micro SD karta görüntü kaydı da yapabiliyor.

Kameralar, Alarm Sistemleriyle Veya Tahoma® Akıllı Ev Sistemiyle Eşleşebiliyor

Visidom kameraları Somfy alarm sistemiyle eşleştirildiğinde, alarm aktif hale gelir gelmez kamera görüntü kaydını başlatıp e-posta ve uygulama üzerinden bildirim göndererek kullanıcıları uyarıyor. Aynı şekilde TaHoma® akıllı ev sistemiyle eşleştirildiğinde de evde ya da ofiste bir hareket tespit edilince kamera görüntü kaydını başlatıp e-posta ile bilgilendirme sağlıyor. Ayrıca alarm durumları için farklı senaryolar oluşturmaya da imkan tanıyor.