BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

HAVA HAZIRLIĞI ÜRÜNLERİYLE ENERJİ TÜKETİMİNDEN VE MALİYETTEN TASARRUF

Emerson

Emerson, enerjiden ve maliyetten tasarruf edilmesine olanak tanıyan ASCO Numatics 653 Serisi hava hazırlama ürünlerinin piyasaya sunulacağını duyurdu.

Emerson, ASCO Numatics 653 Serisi hava hazırlama ürünlerinin piyasaya sunulacağını duyurdu. 3/4” ve 1” port boyutlarına sahip 653 Serisinin boyutuna göre yüksek bir akış oranı var. Bu kullanıcıların aynı Filtre-Regülatörden veya Yağlayıcıdan (FRL) daha fazla sayıda ürüne güç verebilmesini veya tüm sistemdeki basınç düşüşünü azaltmasını sağlar; iki seçenek de potansiyel enerjiden ve maliyetten tasarruf edilmesine olanak tanıyor. 651, 652 ve 653 serisindeki filtreler, regülatörler, filtre regülatörleri, yağlayıcılar, yeniden başlatmalar, hızlı tahliyeler, yönlendirme blokları ve kapatma valfleri yer alıyor.

Makine Otomasyonu Uygulamaları Mühendisliği Yardımcı Başkanı Scott Weickel “653 Serimizin kullanılmaya başlanması ile yüksek akışlı hava hazırlama ürünleri yelpazemiz global olarak büyük ölçüde genişlemektedir. Yeni port ölçülerinin eklenmesi, uluslararası üreticilerin tek bir tedarikçiden ölçüleri 1/8 ile 1” arasında değişen gelişmiş teknolojili hava hazırlama ürünlerine ait kapsamlı bir yelpazeden seçim yapmasına olanak vermektedir. Böylece hem seçim hem de satın alma işlemleri kolaylaşmaktadır” dedi.

Yüksek Hacimli Hava Gerektiren Uygulamalar İçin İdeal

Ölçüsü doğrultusunda yüksek akış özelliklerine sahip ASCO Numatics 651, 652 ve 653 Serisi, yüksek hacimli hava gerektiren uygulamalarda veya alanın sınırlı olduğu yerlerde kullanım için ideal bir çözüm oluyor. Orijinal ekipman üreticileri geniş sıcaklık aralığında (-40°C – 80°C) ve bu ürünün zorlu ortamlarda kullanılmasını sağlayan ATEX ve CUTR sertifikasyonundan ve proses endüstrisindeki valf pilot uygulaması gibi uygulamalardan faydalanabiliyor. Modüler hava hazırlama ürünlerinin sağlam bir yapısı olup birleştirmesi, monte etmesi ve yerleştirmesi kolayca yapılıyor. Yeni kenar plaka flanşları manifold grubunun boruların ayrılmasına gerek kalmadan sökülmesine imkân veriyor.

651, 652 ve 653 Serisi öne bakan, okunması kolay, düşük profilli ölçüm aletleri içeriyor. İsteğe bağlı dahili kırmızı/yeşil basınç aralığı göstergeleri sayesinde istenen basınç kolayca izlenebiliyor. Küçük ölçüleri ve temiz çizgileri dayanıklı, modern görünümlü bir ekipman haline getiriyor. Uzun ömürlü lazerle çizilmiş etiketler ve kapaklar ürün bilgilerinin zorlu ortamlarda dahi görülebilmesine imkân veriyor. Ayrıca serinin birleştirme filtrelerine ve birleştirme filtresi/regülatör ünitelerine isteğe bağlı 3 mikron iç kıvrımlı ön filtre eklenmiştir. Böylece ayrı bir partikül filtresi kullanma ihtiyacının ortadan kalkmasının yanı sıra maliyet, ölçü ve ağırlık küçülmüş oluyor.