BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

WORLD MEDICINE ÇERKEZKÖY FABRİKASINDA ARI YANGIN POMPA GRUBU İLE YERİNİ ALDI

ARI YANGIN

2011 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, Gaziosmanpaşa OSB Çerkezköy’de inşa edilen 50.000 m2’lik kapalı alana sahip yeni fabrika binalarında Arı Yangın firması Yangın Pompa Grubu ile yer aldı.

1998 yılında faaliyete başlayan World Medicine farmakolojik ürünlerin geliştirilmesi, üretimi ve satışıyla ilgilenip ve bu ürünleri dünya çapında 35’ten fazla ülkeye sunuyor. Merkez ofisi Londra’da olan ve aynı isimle İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan, Türkiye ve diğer ülkelerde şirketleri bulunan şirketler grubunun toplam çalışan sayısı 2500’ün üzerinde. World Medicine Şirketler Grubu terapötik, nöroloji, endokrinoloji, kardiyoloji, romatoloji, gastroenteroloji, üroloji, göğüs hastalıkları gibi tıbbi alanlarda 350’den fazla farmakolojik ürünü içeren çok çeşitli bir portföye sahip. World Medicine Kurumsal Grubu’na bağlı olarak 2011 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.; idari ofis, AR-GE laboratuarları ve üretim tesislerinden biri İstanbul’da olup diğer üretim tesisleri Çerkezköy’de yer alıyor. Firmanın Gaziosmanpaşa OSB Çerkezköy’de inşa edilen 50.000 m2 lik kapalı alana sahip yeni fabrika binalarında Arı Yangın firması Yangın Pompa Grubu ile yer aldı. Arı Yangın’ın Pompa Grubunda temsilcisi olduğu Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 2500 GPM debi, 120 PSI basınç değerine sahip yatay tip bölünebilir gövdeli 250 HP motor gücündeki Elektrikli Yangın Pompası ile birlikte, Clarke marka, DP6H-UFAA50 model motora sahip dizel yangın pompası ile de sistem %100 yedeklenmiştir. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 25 GPM, 130 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edilmiştir. Pompalarla beraber 6” basınç rahatlatma vanası, akış testi için 8” akış ölçer ve dizel pompa için 320 galon kapasiteli yakıt tankı da kullanılmıştır. Pompaların devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri ise bizzat Arı Yangın’ın tecrübeli ve güvenilir teknik ekibi tarafından yerine getirilmektedir. Arı Yangın A.Ş; dünya çapında en iyi firmalar ile yaptığı mümessillik anlaşmaları sayesinde en kaliteli ürünleri, stok politikası ve hızlı tedarik avantajı ile en iyi malzeme tedarik hizmetini vererek müşterilerini memnun etmeyi amaçlıyor.