BEST dergisi, bina kontrol, konfor ve güvenlik sistemlerini bir arada tek bir disiplin altında toplayan ilk ve tek dergidir. Bina elektronik sistem teknolojileri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların etkinliklerini ortak zeminde buluşturmayı amaçlayan BEST dergisi, firmalar ile müşterileri arasında bir köprü işlevi görerek sektörün gelişimini misyon edinir.

UNILEVER TUZLA TESİSİNDE ARI YANGIN ÜRÜNLERİ

ARI YANGIN

Unilever Besan Besin Sanayi A.Ş. Tuzla yerleşkesinde Arı Yangın’ın yangın pompa grubu ürünlerini kullandı. Pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri de Arı Yangın’ın teknik ekibi tarafından yapıldı.

Sürdürülebilir büyüme kapasitesini artırmak isteyen Unilever, önemli bir bölgesel merkez olarak gördüğü Türkiye’de yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. 8 fabrika yatırımı, 5.000’i aşkın çalışanı ve 34 ülkeye ihracatı ile Türkiye ekonomisine katma değer sağlayan Unilever bünyesinde gıda, dondurma ve içecek, ev, kişisel bakım ve güzellik kategorilerinde; OMO, Rinso, Yumoş, Domestos, Cif, Sunlight, Elidor, Dove, Dove Men, Toni&Guy, Signal, Clear, Rexona, Lux, Axe, Lipton, Knorr, Calve, Algida, Carte d’Or, Cornetto, Nogger, Magnum, Max, UFS ve Vaseline gibi lider markalar yer alıyor.

Dünyada 150’den fazla ülkede tüketicileriyle buluşan,dünya çay pazarının lider markalarından Lipton ile Unilever ailesinin en büyük gıda markası olan ve dünyada 176, Türkiye’de 36 yıldır çorbalardan bulyonlara, harçlardan soslara pek çok ürünüyle hizmet veren Knorr, markalarının üretildiği Unilever Besan Besin Sanayi A.Ş. Tuzla yerleşkesinde Arı Yangın’ın yangın pompa grubu ürünlerini kullandı.

Pompa grubunda temsilcisi oldukları Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 3000 GPM 150 PSI, 410 HP motor, 1780 RPM değerlerinde Clarke marka, DQ6H-UFAA98 model motor kapasitesine sahip yatay tip bölünebilir gövdeli Dizel Yangın Pompası kullanıldı. Ana pompaların ufak kaçaklar karşısında çalışmasının önüne geçmek adına 10 GPM 155 PSI değerlerinde kaçak giderme pompası da sisteme entegre edildi. Pompalarla beraber 8” basınç rahatlatma vanaları, test için 10” akış ölçer ve her pompa için ayrı ayrı 515 galon kapasiteli dizel yakıt tankları kullanıldı. Pompaların, devreye alınması, mühendislik ve süpervizorlük hizmetleri de Arı Yangın’ın teknik ekibi tarafından yapıldı.